Günün Tarihi:2 Mart 2021

Öğrencilere trafik bilinci


2016-2017 eğitim yılında sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında Çevre Turu ve Trafik Güvenliği Okulu projelerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, bini aşkın öğrenciyi bilinçlendirdi.

10 bin öğrenci

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye 2010  yılında bu yana gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk faaliyetlerine bu yıl da devam etti. Çevre Turu ve Trafik Güvenliği Okulu projeleriyle 2016-2017 eğitim yılında bini aşkın öğrenciye ulaşılırken, yedi yıldır toplam on bine yakın öğrenciye çevre ve trafik güvenliği bilinci aşıladı.

Çevre ve trafik

İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle katılımcıların çevre ve trafik gibi iki hayati konuda erken yaştan itibaren farkındalık kazanmasını amaçlayan projelere bu yıl 25 okul dahil oldu.

Çevre Turu projesine Sakarya’dan 12 okul ve 518 öğrenci katılırken,  Ortaokul 1’inci sınıf öğrencilerine yönelik olan projede çevre ile ilgili öğretici sunum ve filmler izlendi.

Atık ayrıştırma

Atık su arıtma tesisi ve güneş enerji sistemlerini inceleme imkanı bulan öğrenciler, fabrika gezisi sırasında çevreye duyarlı bir üretim sürecini yerinde inceledi. Katılımcıların geri dönüşümün önemini kavrayıp çevre duyarlılıklarını geliştirmeleri adına atık ayrıştırma oyunu içeren projeye geride kalan yedi yılda 5 bin 500’ü aşkın öğrenci dahil oldu. 

Trafik güvenliği

Çocuklarda erken yaşta trafik güvenliği bilincini geliştirmeyi amaçlayan Trafik Okulu projesine ise 2016-2017 eğitim yılında yine Sakarya’dan 13 okuldan toplam 549 öğrencinin katılımı sağlandı. İlköğretim 3’üncü sınıf öğrencilerine yönelik olan projeye bugüne kadar 4 bin 317 kişiye ulaşıldı.

Sosyal bilinçlenme

Trafik ile ilgili filmler izlenip trafik ışıkları ve yaya yollarından güvenli geçiş için pratik yapılan projede, emniyet kemeri ve trafikte görünürlükle ilgili uygulamalar da yapıldı.

Farkındalık oluşturan projeleriyle öğrencilerin erken yaşta sosyal bilinçlerine katkı sağlamayı amaçlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, gelecek eğitim yıllarında da çevreye ve trafik güvenliğine duyarlı bireyler yetişmesi için faaliyetlerini sürdürecek. 

1 Temmuz 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 820 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU