Günün Tarihi:27 Ocak 2021

Adalet yürüyüşü molalarla sürüyor


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyetin Ankara'dan başlattığı adalet yürüyüşünün Sakarya etabı yoğun sıcağa rağmen molalarla sürüyor.

Adımlar atmadık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Terörden çok acı çektik. 'Analar ağlamasın' diye söylemlerde bulunduk. Zaman zaman şiirler okuduk, türküler yaktık ama terörü önleme konusunda önemli adımlar atamadık. Terör hala can yakıyor. Özellikle terörle mücadele konusunda emin olun son derece samimiyiz." dedi.

Gaffar Okkan ziyareti

Sakarya etabındaki ilk mola yeri olan Hendek’te mola veren Kemal Kılıçdaroğlu, yürüyüş öncesinde, Diyarbakır'da uğradığı saldırıda 5 silah arkadaşıyla 16 yıl önce şehit düşen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'ın Hendek’teki mezarını ziyaret etti.  Okkan'ın mezarında dua eden Kılıçdaroğlu, daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yürüyüşe inançla ve kararlılıkla devam edeceklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, Okkan'ın terörün en yoğun olduğu dönemde Diyarbakır'da görev yaptığı hatırlattı.

Halkın desteği

Okkan'ın terörle mücadeledeki kararlılığı ve tutumunun sadece Diyarbakır'da değil Türkiye'nin her köşesinde takdir topladığını belirten Kılıçdaroğlu, Okkan'ın, terörle mücadelede halkın desteğini almak, halkla teröristleri ayırma konusunda verdiği mücadele, izlediği yol ve yöntemin değerli olduğunu dile getirdi. Kılıçdaroğlu, emniyet teşkilatının Okkan'ı örnek almasını istediğini söyledi.

Terörle mücadele

Okkan teröristler tarafından şehit edildiğinde tüm Diyarbakır'ın yas tuttuğunu anlatan Kılıçdaroğlu, Okkan'ın hayatını kaybettiği gün olan 24 Ocak'ta, Uğur Mumcu'nun da teröre kurban gittiğini ifade etti. Diyarbakırlı vatandaşların doğan çocuklarına Okkan'ın ismini verdiğini, Gaffar Okkan'ı unutmayacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Terörden çok acı çektik. 'Analar ağlamasın' diye söylemlerde bulunduk. Zaman zaman şiirler okuduk, türküler yaktık ama terörü önleme konusunda önemli adımlar atamadık. Terör hala can yakıyor. Özellikle terörle mücadele konusunda emin olun son derece samimiyiz. Her sefer, her ortamda dile getiririm, derim ki 'Siz, terörle mücadele konusunda bizden ne istiyorsunuz? Biz size her türlü desteği vermeye hazırız.' Biz terörü istemiyoruz kendi topraklarımızda. Kendi topraklarımızda huzuru ve adaleti istiyoruz."

Bando eşliğinde

Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarının ardından beraberindekilerle yürüyüşüne devam etti. Hendek ilçesi Uzuncaorman Mahallesine ulaşan Kılıçdaroğlu, burada mola verdi. Molanın ardından Kılıçdaroğlu bando eşliğinde bir sonraki durağı Akyazı Balbalı Mesire Alanına doğru yürüdü.

Yürüyüşe katılanlar

Yürüyüşe KESK Genel Başkanı Lami Özgen ve yönetim kurulu üyeleri, Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Tevfik Kızgınkaya, sanatçı Gülriz Sururi ve gazeteci-yazar Zeynep Oral, Herkes İçin Acil Sağlık Derneği (HIASD) kurucusu Doktor Ülkümen Rodoplu da katıldı. Yürüyüşe katılanlara su, ayran ve kuruyemiş ikram etti.

1 Temmuz 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 849 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU