Günün Tarihi:28 Şubat 2021

Garanti SASKİ’ den


Serdivan’da hayata geçirilen 35 milyonluk dev proje ile Serdivan ilçemiz için önemli bir altyapı teknolojisini hayata geçiriyoruz diye belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “ İlçemiz için 300 kilometrelik yeni içmesuyu hattı inşa ediyoruz. Hattın

Yüksek teknoloji

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Serdivan’ın tüm içmesuyu altyapısının yenilendiği projeye dair önemli açıklamalarda bulundu. Dr. Rüstem Keleş, “Serdivan’da 35 milyon lira değerinde içmesuyu yatırımı yaparak ilçemizin tüm içmesuyu altyapısını yüksek teknoloji ile yeniliyoruz. İlçemiz için 300 kilometrelik yeni içmesuyu hattı inşa ediyoruz. Proje kapsamında bölgenin farklı noktalarına yerleştireceğimiz 30 basınç odası ile Sapanca Gölü’nden temin ettiğimiz suyu yüksek teknoloji ile arıtarak tam kontrollü bir şekilde vatandaşlarımızın musluklarına ulaştıracağız. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor” şeklinde konuştu.

Kaliteyi arttırıyoruz

Verdiğimiz hizmet kalitesini her geçen zaman daha da arttıracağız diye belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimiz için kurduğumuz son derece modern altyapı sistemleri, yüksek teknoloji arıtma tesisleri ile vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmetin kalitesini her geçen gün daha da yukarılara taşımak için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın musluklarına dünya standartlarının çok üzerinde, Türkiye’nin en kaliteli sularından birini ulaştırıyoruz. Serdivan ilçemizin de 1999 depreminde ciddi anlamda zarar gören altyapısını yeniliyoruz. 300 kilometrelik içmesuyu hattı ve 5 bin metreküplük içmesuyu deposu inşa ediyoruz. Ekiplerimiz üç ayrı noktada çalışmalarını sürdürüyor. İçmesuyu hattında 27 kilometrelik kısım tamamlandı. Önümüzdeki günlerde depomuzun mekanik aksamının montajına da başlanacak” şeklinde konuştu.

Takipte tutacağız

Dr. Rüstem Keleş, “Proje ile Serdivan ilçemizde önemli bir altyapı teknolojisini de hayata geçiriyoruz. 300 kilometrelik hattın belli noktalarına 30 adet basınç odası yerleştiriyoruz. Söz konusu hatları mevcut sistemimize entegre ederek suyun her anını ve tüm değerlerini sürekli takip altında tutacağız. Proje ile kayıp kaçak oranını dünya standartlarına indireceğiz. Su tüketimindeki değişimleri izleyerek ilçelerimiz için geleceğe dönük yeni stratejiler geliştirebilmemize önemli katkı sağlayacak. Proje ile ayrıca ilçemiz için dev bir yağmursuyu hattı inşa ediyoruz. 13 kilometrelik kutu menfezde ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Bu anlamda ilçemizin yağmursuyu ağını da önemli ölçüde güçlendiriyoruz. 35 milyon lira değerindeki dev yatırımımız ile Serdivan’ın altyapı geleceği için önemli bir garanti oluşturuyoruz” dedi.

4 Temmuz 2017 , Salı Bu haber toplam 683 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU