Ziraat Odası’nda şok!4 Temmuz 2017, Salı

Başkan kendi istedi

Uzun süredir oda başkanlığını yürüten Yüksek Ziraat Mühendisi Hamdi Şenoğlu’nun kendisinden önceki yönetim için TZOB’dan istediği müfettişin yaptığı inceleme sonrasında hazırladığı rapor üzerine, kendisi ile birlikte 3 yöneticinin de görevden alındığı öğrenildi.

Meclis kararıyla

Müfettiş raporu sonrasında TZOB’un Adapazarı Ziraat Odası’nın 21 kişilik meclisine durumu ilettiği ve bunun üzerine meclisin Başkan Hamdi Şenoğlu, Başkanvekili Şevket Kökçü, yöneticiler İsmail Yolvermez ve Hakan Candemir’in meclis üyeliklerini düşürerek yönetimden aldığı belirtildi.

Mahkeme başvurusu

Başkan Şenoğlu’nun bir anda şok etkisi yaratan bu kararın ardından, Ankara’ya TZOB’a gittiği ve durumu mahkemeye taşımak için çalışma yaptığı belirtildi. Bir anda gelişen bu olay ise çiftçi kesiminde şok etkisi yarattı.

Ne olacak?

Ziraat Odası’nda şok yaratan bu olay üzerine 21 kişilik meclisten düşürülen Başkan ve 3 yöneticinin yerine yedek meclis üyeleri göreve çağırılacak. 21 kişilik meclis ise yargı denetimi ile yapacağı seçim ile 7 kişilik yönetimi ve yönetimde başkanı belirleyecek.

 

Bu haber toplam 1362 defa okundu.