Günün Tarihi:22 Ocak 2021

Ziraat Odası’nda şok!


Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu ile birlikte 3 yönetim kurulu üyesi müfettiş raporu sonrasında oda meclisi tarafından meclis üyelikleri düşürülerek görevden alındılar.

Başkan kendi istedi

Uzun süredir oda başkanlığını yürüten Yüksek Ziraat Mühendisi Hamdi Şenoğlu’nun kendisinden önceki yönetim için TZOB’dan istediği müfettişin yaptığı inceleme sonrasında hazırladığı rapor üzerine, kendisi ile birlikte 3 yöneticinin de görevden alındığı öğrenildi.

Meclis kararıyla

Müfettiş raporu sonrasında TZOB’un Adapazarı Ziraat Odası’nın 21 kişilik meclisine durumu ilettiği ve bunun üzerine meclisin Başkan Hamdi Şenoğlu, Başkanvekili Şevket Kökçü, yöneticiler İsmail Yolvermez ve Hakan Candemir’in meclis üyeliklerini düşürerek yönetimden aldığı belirtildi.

Mahkeme başvurusu

Başkan Şenoğlu’nun bir anda şok etkisi yaratan bu kararın ardından, Ankara’ya TZOB’a gittiği ve durumu mahkemeye taşımak için çalışma yaptığı belirtildi. Bir anda gelişen bu olay ise çiftçi kesiminde şok etkisi yarattı.

Ne olacak?

Ziraat Odası’nda şok yaratan bu olay üzerine 21 kişilik meclisten düşürülen Başkan ve 3 yöneticinin yerine yedek meclis üyeleri göreve çağırılacak. 21 kişilik meclis ise yargı denetimi ile yapacağı seçim ile 7 kişilik yönetimi ve yönetimde başkanı belirleyecek.

 

4 Temmuz 2017 , Salı Bu haber toplam 1343 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU