‘Adalet teorisi Serdivan’da çöktü’5 Temmuz 2017, Çarşamba

İmar planları

Meclis gündemi kapsamında yerleşik alanlarındaki imar planları ile ilgili madde hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Alemdar, 2009 yılında mahalle statüsüne kavuşan Aşağıdereköy, Beşevler, Dağyoncalı, Kızılcıklı, Yukarıdereköy, Meşeli ve Uzunköy Mahalleleri’nde 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının yapılması için kamu yararı kararı alınması gerektiğini, bu karar sonrasında bakanlık nezdinde gerekli çalışmaların yapılacağını ve 2017 sonuna kadar uygulama imar planlarının hazırlanarak meclise getirileceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü

 Başkan Yusuf Alemdar, toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü sırasında Serdivan Beşköprü’de yaşanan ve ulusal medyada da geniş yer bulan izinsiz arazi çalışmasına da değindi.

Özel mülkünde

Yürüyüşün Sakarya ayağında, D-100 Karayolu Üzerinde Beşköprü mevkiinde bir vatandaşın arazisinin CHP’li belediyelerin iş makineleri tarafından izinsiz olarak işgal edildiğini ve bu olayın kamuoyunda tepkiye neden olduğunu belirten Alemdar, “Kamuya ait iş makineleri kullanılarak vatandaşın tapulu mülkünü habersizce kullanmak adalet değil, işgaldir. Kamusal alana zarar vermeden yararlanmak herkesin hakkı. Buna bir şey dediğimiz yok. Ama kalkıp da bizim yetki alanımız içerisinde, vatandaşın izni olmadan özel mülkünde çalışma yapmak hangi kavramla ifade edilir bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

Adalet değil zorbalık

Başkan Alemdar, “Hiç kimseye bir şey sormadan, izin almadan, bilgi vermeden; Kadıköy Belediyesi’nden, Antalya Muratpaşa Belediyesi’nden, Bursa Nilüfer Belediyesi’nden getirilen iş makineleri ile izinsiz çalışma yaparsanız, biz buna adalet değil zorbalık deriz. Bu kapsamda değerlendirildiğinde şunu açıkça belirtmek isterim ki CHP’nin Adalet teorisi Serdivan’da bir kez daha çökmüştür” dedi. 

Bu haber toplam 101948 defa okundu.