Günün Tarihi:26 Şubat 2021

‘Belediye ayrımcılık mı yapıyor?’


Akyazı Belediye Meclis toplantısında günden dışı söz alarak konuşan MHP’li üye Yılmaz, “Belediyenin cenazelerde vermekte olduğu hizmette yetersiz. Mahalleler arasında bir ayırım söz konusu mu? Bilmek istiyorum” dedi.

İsimler değişti

Akyazı Belediye Meclisinin Temmuz 2017 ayına ait olağan toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın il dışında olması nedeniyle katılmadığı toplantı Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak tarafından idare edildi. Gündemin 1.maddesi gereğince Belediye Meclisinin Ağustos ayı içinde tatil yapması kararı alındı. Gündemin ikinci maddesinde yer alan Kuzuluk Mahallesi’nde bulunan Yukarı Hamam ve Atasoy Sokak arasında kalan sokak isminin Değirmen Sokak veya Değirmendere Sokak olarak değiştirilmesi ile ilgili olarak verilen teklif görüşülmek üzere Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Havale

Gündemin 3.maddesinde yer alan Cevat Ayhan Camii yanında bulunan aile parkına Akyazı’nın ilk Belediye Başkanı olan Maksut Öztemel isminin verilmesi teklifi de görüşülmek üzere Hukuk komisyonuna havale edildi.  Gündemin 4. maddesinde yer alan Vakıf Mahallesi’nde bulunan 14006 sokak isminin şehit Mustafa Kılıç isminin verilmesine dair teklif de görüşülmek üzere Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Oy birliği

Gündemin 5. maddesinde yer alan AK Bank arkasında bulunan ve mülkiyeti Belediyeye ait olan oto parkının katlı otoparka dönüştürülmesi ve kiralanması hususunda Belediye Meclisince Encümene yetki verilmesi hususu MHP’li bir üyenin muhalefeti ve diğer üyelerin evet oylarıyla istenen yetki verildi. Gündemin 6. maddesinde yer alan Kuzuluk Mahallesinde bulunan Göl Park alanı üzerinde kafeterya ve rekreasyon alanı yapılması konusunda belediye encümenine verilmesi istenen yetki verildi. Gündemin 7. maddesinde yer alan şu anda mevcut olan Pazar yerinin içinde  3 adet halı saha ve sosyal donatı alanı bulunacak şekilde yeniden yapılması konusunda Belediye Encümenine istenen yetki verildi. Gündemin 5. maddesi oy çokluğu ile geçerken diğer maddeler ise oy birliği ile geçti.

Maddeler iletilmiyor

Meclis toplantısında iki MHP’li üye gündem dışı söz alarak konuştu. İlk sözü MHP’li üye Hikmet Kurt aldı. Kurt, gündem maddelerinin kendilerine zamanında ulaştırılırken, ilave gündem maddelerini ancak toplantı sırasında görebildiklerini belirterek, gündem maddelerinde olduğu gibi ilave gündem maddelerinin de grup tarafından incelenebilmesi için zamanında kendilerine iletilmesi gerektiğini söyledi ve bu konuda hassasiyet gösterilmesini istedi.

‘Mezarlıklar temizlenmiyor’

İkinci sözü yine MHP’li Meclis üyesi Ruhi Yılmaz aldı. Yılmaz, mezarlıkların bakımsız olduklarını söyledi ve Ramazan Bayramı’nda vatandaşların mezar ziyaretine gittiklerinde karşılaştıkları manzaranın hoş olmadığını belirterek, görev kimin ise onların üstlendikleri bu görevi layığı ile yapmalarını istedi. Ruhi Yılmaz Belediyenin cenazelerde vermekte olduğu hizmette yetersiz kaldığını belirtti ve toplantıyı yöneten başkan yardımcısına ‘Mahalleler arasında bir ayırım söz konusu mu? Bilmek istiyorum’ diye sordu.

Güçlendirme çalışmaları

MHP’li meclis üyelerinin sorularına toplantıyı yöneten Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak yanıt verdi. Çakmak, “İlave gündem maddeleri toplantıya kısa süre kala belirleniyor. Bundan sonraki toplantılarda bu konuya daha dikkat ederiz. Mezarlıklarla ilgili söylediğinize gelince İlçemiz sınırları içinde 300 civarında mezarlık var. Hem teknik bakımından hem de eleman bakımından bazen yetişemiyoruz. Mezarlıklar Müdürlüğümüzü daha da güçlendirmek için çalışma yapıyoruz. İnşallah kısa zamanda bu aksaklıklar sona erer. Cenaze hizmetlerinde de durumun aynıdır. Güçlendirme çalışmalarımız sürüyor. Mahalleler arasında bir ayırımın kesinlikle söz konusu değildir” şeklinde konuştu.  

6 Temmuz 2017 , Perşembe Bu haber toplam 719 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU