Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Avusturya’ya eğitime gittiler


İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri staj yapmak üzere Avusturya’ya gittiler.

Proje kapsamında

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri Kapsamında hazırlanan““İşgücü Piyasasının Talep Ettiği Alanlarda Avrupa Ülkelerinde Staj İle İstihdama Katkı Sağlanması” isimli proje kapsamında 10 öğrenci ve 2 öğretmen Avusturya’nın Viyana şehrine gittiler.

3 hafta sürecek

Kendi meslek alanlarında 3 hafta süre ile uygulamalı eğitim ve staj faaliyetlerinde bulunacak öğrenciler,mesleki ve kişisel gelişimlerinin yanı sıra, farklı bir ülke ve ortamda çalışma tecrübesi kazanma, farklı kültürleri tanıma ve kendi kültürünü tanıtma fırsatı bulacaklar.

Tüm harcamalar

Yurtdışı firmalardan alınacak sertifikalarla, öğrencilerin istihdam edilmelerine de katkı sağlayacak projede, tüm harcamalar Erasmus+ programı tarafından karşılanacak. Proje sahibi İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, 2 Temmuz’da başlayan staj eğitimlerini 22 Temmuz Cumartesi günü tamamlayarak ülkemize dönecekler.

6 Temmuz 2017 , Perşembe Bu haber toplam 803 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU