Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

SGM’de eğitimler başladı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Gelişim Merkezlerinde (SGM) yaz kursu eğitimleri başladı.

6 bin 500 öğrenci

Yaklaşık 6 bin 500 öğrenci ile birlikte yaz kurslarının başladığını ifade eden Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, “Sosyal Gelişim Merkezi Yaz Kurslarına çocuklarımızın göstermiş olduğu ilgiden memnuniyet duyuyoruz. Geyve, Akyazı ve Adapazarı SGM’de 6 bin 500 öğrencimize 19 farklı branşta eğitim sunmaya başladık” dedi. Kıroğlu, 7 Temmuz Cuma gününe kadar da kayıt almaya devam edeceklerini aktardı.

Yaz döneminde

Sosyal Gelişim Merkezi’nde ders alan öğrencilerin velileri eğitimlerden memnun olduklarını belirtirken, SGM yaz kurslarına torununu kayıt yaptıran Türkan Kutlu, “Torunum Hakan’ı Sosyal Gelişim Merkezi’ne 3 yıldır okul döneminde ve yaz döneminde kaliteli eğitim alması için getiriyorum. Hakan almış olduğu eğitimlerden oldukça memnun. Özellikle İngilizce ve Satranç derslerinde yüksek başarı gösterdiği için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

İlk kayıt sevinci

SGM Yaz Kurslarına 6 yaşındaki oğlu Ahmet Yusuf Zengin’i bu yıl ilk kez kayıt ettiren Mahmut Zengin, “Sosyal Gelişim Merkezi etkinliklerini billboardlardan, gazetelerden ve internetten görüyordum. Bir süre sonra bu etkinlikler dikkatimi çekmeye başladı ve yaz dönemi için oğlum Ahmet Yusuf’u kayıt için SGM’ye getirdim. Burada ilk eğitim dönemimiz olacak. Umarım çocuklarımız verimli bir yaz dönemini kardeşleriyle birlikte SGM çatısı altında geçirir” diye belirtti.

6 Temmuz 2017 , Perşembe Bu haber toplam 755 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU