Günün Tarihi:22 Ekim 2020

Okumanın yaşı yok


Sakarya’da 49 yaşındaki Ayşe Şafak Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sakarya MYO’dan mezun oldu. Şafak yaptığı açıklamada, “49 yaşında tekrar üniversite mezunu olmak oda bir güzel. Değişik duygular yaşıyorum” dedi.

Habercilik bölümü

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sakarya Meslek Yüksek Okulunun mezuniyet töreni düzenlendi. 26’ıncı dönem mezunlarını veren Sakarya MYO’da 350 öğrenci diplomalarını törenle aldı. 49 yaşındaki Ayşe Şafak’da mezun olmanın heyecanı ve gururunu yaşadı. Şafak, mezuniyet diplomasını Sakarya Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksekokulu Gazetecilik ve Habercilik Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Zülfikar Özçelik’in elinden aldı.

 

İsabetli tercih

Okulundan mezun olan 49 yaşındaki Ayşe Şafak çok mutlu olduğunu dile getirerek, “Basın ve Yayın bölümü mezunuyum Sakarya Üniversitesi’nden. Geçen yıl YGS’ye girmiştim, puanım yüksek gelince ve basınla da çok alakam olduğundan dolayı öğrenmek için Basın ve Yayın bölümünü tercih ettim. Çok isabetli bir tercih oldu. Değerli hocalarımdan, değerli bilgiler öğrendim, uygulamalar yaptık. Ben bu bölümü herkese tavsiye ederim. LYS’de ise Sakarya Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandım. Ve Basın Yayında ki derslerimin de çok etkileri oldu. Çok güzel bir okul, hocalarıma teşekkür ediyorum. Bize gazetecilik mesleğinin ideallerini aşıladıkları için. Çok mutluyum bu bölümden mezun olduğum için. Mutluyum, tatlı bir telaşe 49 yaşında tekrar üniversite mezunu olmak oda bir güzel. Değişik duygular yaşıyorum” dedi.

 

Başarılar diliyoruz

Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Gazetecilik ve Habercilik Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Zülfikar Özçelik ise yaptığı açıklamada, “Ayşe hanım bölümümüze ilk geldiği zaman çok heyecanlıydı, fakat bölümle alakalı hiçbir bilgisi yoktu. Biz kendisiyle yakından ilgilendik, diğer hocalarımız da yakından ilgilendi. Ve bir anda gazetecilik mesleğine adım atmış oldu. Kendisi bizde eğitim görürken, uygulamalı eğitim 3+1 modelimiz kapsamında gazetelerde de bu duygusunu pekiştirdi. 49 yaşında olmasına rağmen gazetecilik yolunda adım adım ilerlemekte. Buda tabi bizim diğer öğrencilerimizi de önemli ölçüde motive etti. Kendisini gören diğer genç arkadaşlarımız, mesleğe daha bir sıcak bakmaya başladı. Ve hoş bir atmosfer oldu, kendisine başarılar diliyoruz. Gazeteciliğe adım attığı yolda bizimde katkımız varsa ne mutlu bize” ifadelerini kullandı. Açıklamaların ardından başta Ayşe Şafak olmak üzere tüm öğrenciler kep atarak mezun oldu.

6 Temmuz 2017 , Perşembe Bu haber toplam 744 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU