Günün Tarihi:25 Eylül 2020

Su sorunu sona erdi


SASKİ tarafından Kocaali’ye bağlı Gümüşoluk Mahallesi’nde inşa edilen yeni içmesuyu hatları ile bölgedeki yetersizlik sorunu çözüme kavuşturuldu. Gümüşoluk Mahallesi Muhtarı Recep Erdoğan, SASKİ sayesinde yaz-kış, günün her saati hiçbir sıkıntı olmadan çe

Gelecek garantide

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Sakarya’nın tüm mahallelerine daha sağlıklı ve kesintisiz içmesuyu ulaştırmak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yeni Büyükşehir Yasası ile SASKİ yetki alanına dahil olan mahallelerin altyapı sorunları bir bir çözüme kavuşturuluyor. Kocaali ilçesine bağlı Gümüşoluk Mahallesi’nde devam eden içmesuyu yenileme çalışmaları kapsamında bölgenin içmesuyu geleceği garanti altına alınıyor.

‘Su içemiyoruk’

 3-4 yıl öncesine kadar mahallelerinde gündüz çeşmelerinden su akmadığını belirten Gümüşoluk Mahallesi Muhtarı Recep Erdoğan, SASKİ’nin başlattığı çalışmalar ile günün her saati musluklarından güvenle su içebildiklerini dile getirdi. Mahallesinde yapılan 12 kilometrelik içmesuyu çalışmasından dolayı da SASKİ’ye teşekkür eden Erdoğan, “Gümüşoluk Mahallemiz 3 yıl öncesine kadar yaz dönemlerinde gündüz çeşmelerinden su içemiyordu” dedi.

Çalışma

Erdoğan, “Sabah 10’da suyu kapatıp geceye kadar deponun dolmasını bekliyorduk. Evlerimize sadece geceleri su ulaşıyordu. O da çok kısa süreliğine.  2014 yılında Yeni Büyükşehir Yasası ile SASKİ’nin yetki alanına dahil olduk. Söz konusu sorunumuzla ilgili olarak SASKİ hızlı bir şekilde çalışma başlatarak 5 kilometrelik yeni hat ile yetersizlik sorunumuzu çözüme kavuşturdu. O günden bu yana hiç su kesintimiz yok” ifadelerini kullandı.

Teşekkür

Yaz-kış, günün her saati hiçbir sıkıntı olmadan çeşmelerden su içebildiklerini ifade eden Erdoğan, “Şimdi de 7 kilometrelik yeni bir hat inşa ediliyor. Yapılan çalışmayla son yıllarda mahallemizdeki nüfus artışından doğabilecek su sıkıntısı da ortadan kaldırılıyor. Bu çalışma ile de uzun yıllar içmesuyu konusunda hiçbir problem yaşamayacağız inşallah. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na, SASKİ Genel Müdürümüz Rüstem Keleş’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Kendilerinden Allah razı olsun” diye konuştu. 

8 Temmuz 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 648 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU