Günün Tarihi:20 Ocak 2021

Eğitim sanata dönüşüyor


Temel Dini Bilgilerin yanı sıra 11 farklı seçmeli kulüp çalışmaları ile yaz dönemine merhaba diyen Serdivan Çocuk Akademisi her dönem olduğu gibi bu dönem de çocukları eğitim ve eğlence ile buluşturuyor.

400 öğrenci

400 öğrencinin kaydedildiği yaz döneminde kültürümüzün unutulmaya yüz tutmuş oyunlarından, geleneksel el sanatlarımıza kadar birçok alanda minik öğrenciler hem bilgileniyor, hem de uygulamalı olarak aldıkları eğitimi sanata dönüştürüyor. Temel Dini Bilgiler dersinde öğrencilere Kuran-ı Kerim’in yanı sıra, dini bilgiler ve Siyer Bilgisi de uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Yeni kulüplerle öğrencilere el sanatlarının tüm güzelliklerini yaşatma fırsatı tanıyan Serdivan Çocuk Akademisi’nde kilim dokuma, seramik şekillendirmenin yanı sıra süsleme sanatımızın vazgeçilmezlerinden çini yapımı da uygulamalı olarak gösteriliyor.

Geziler

Geleneksel Sanatların tüm dallarının tekrar inşa edilmesini ve gelecek nesillere aktarılmasını amaçladıklarını belirten Akademi yetkilileri, çocukların kulüp çalışmalarındaki ilgilerinin ve azimlerinin kendilerini de motive ettiğini ifade ettiler. Dönem içerisinde öğrencilerin zihin dünyasına ve sosyalleşmelerine katkı sağlaması için farklı mekanlara çeşitli gezilerin de düzenleneceği ifade edilirken, 6 hafta sürecek kulüp çalışmalarının 10 Ağustos Perşembe günü tamamlanacağı belirtildi.

8 Temmuz 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 737 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU