Günün Tarihi:26 Kasım 2020

Acı ve utancın adresi


CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya’da, 9 aylık hamile Suriyeli Emani Al-Rahmun’a tecavüz edilerek, 10 aylık oğluyla birlikte katledilmesinden büyük “utanç ve acı duyduğunu” ifade etti.

Vicdanınızı sorgulayın

Adalet Yürüyüşü ’nün İstanbul’daki son etabında görevli olması nedeniyle cenaze törenine katılamayan Özkoç, taziye dileklerini iletti. Yanlış politikaların ülkeyi çatışma alanına sürüklediğini ifade eden Özkoç, “Ne yazık ki Türkiye’nin körüklediği bir iç savaş nedeniyle yaklaşık 4 milyon Suriyeli, ülkemize sığındı. Bu insanlar, bize sığındılar. Daha rahat bir hayat düşüyle gelmediler buraya, hayatta kalabilmek için, evlatlarının canı için mecbur kaldılar. Geldikleri ülkede maruz kaldıkları bu vahşetin yükü hepimizin üzerindedir. Akıl almaz vahşeti gerçekleştirenleri darağacına çekmekle bu yükten, dertten kurtulamayacağımızı herkesin bilmesi gerekir. Asıl sorgulamamız gereken, ülkemize sığınmış insanları, canilerin önüne atan politikalardır. Kendi vicdanlarımızdır” dedi.

 

6 yıl geçtiğini ve  ülkemize sığınan Suriyelilerle ilgili tek bir politika üretilmediğini belirten Özkoç,” Geçici sığınma statüsünden, mülteci statüsüne bile geçirilmedi, sayıları bile hesap edilmedi. Ne yiyecek bu insanlar, ne içecek denilmedi. Nasıl onurlu bir yaşam kuracaklar diye düşünülmedi. Toplumun ortasına bırakıldılar ve toplumun bazı kesimlerinde de ne yazık ki ekonomik, sosyal her sorunun müsebbibi olarak görülmeye başlandılar. Bu çok yanlış, kimse sırtında sorunla gelmedi bu ülkeye. Bizim ülke olarak doğru çözümleri ortaya koyabilmemiz gerekiyor. Bu bizim sorumluluğumuz. Kardeşliğe ihtiyacımız var. Vicdana, yardımlaşmaya, insanlığa ihtiyacımız var. Ama en çok da doğru politikalara... Herkesin insanca yaşayabileceği, haddini, hududunu bileceği, adaletli bir düzene ihtiyacımız var. Adalete en çok da kadınlarımızın ihtiyacı var. Sorunun önemli diğer ayağı kadınlarımızdır. Ülkemizde kadınların hayatına yönelik artan şiddetin bir an önce önüne geçmek zorundayız. Vahşetin, zorbalıkların, had bilmezliklerin sonunu getirmek mecburiyetindeyiz.  Sorunlarımızın  çözümü için adalet tek seçeneğimiz. Hamasi sözleri bir kenara bırakıp, bir an önce birlikte yaşayabileceğimiz bir düzeni kurmak,  adaleti tesis etmek zorundayız ” dedi.

10 Temmuz 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 679 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU