Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Bir nefes Anadolu


Sakarya İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü Sakarya Balkan ve Kafkas Halk Dansları Topluluğu; “1. Uluslararası Kemençe ve Halk Oyunları Festivali”ne katılmak için Trabzon’a gitti.

Sakarya İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü’nün Sakarya Balkan ve Kafkas Halk Dansları Topluluğu; 7-13 Temmuz tarihleri arasında Trabzon’da gerçekleşecek olan “1. Uluslararası Kemençe ve Halk Oyunları Festivali”ne gitti. Emekli İl Kültür Müdürü Topluluk Sorumlusu Yaşar Şahin Kafile Başkanlığında ve Burak Kaya, Sunay Oğuzhan ve Osman Kabataş Oyun Eğitmenliği nezaretinde 30 kişi kafileyle yola çıkan topluluk; Trabzon’da “Bir nefes Anadolu Projesi” kapsamında yurdumuzun 8 değişik yöresi ile Trabzon Akçaabat geleneksel oyunlarıyla Sakarya’yı temsil edecek.

10 Temmuz 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 1228 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU