Günün Tarihi:16 Mayıs 2021

Şahin’den öğrencilere uyarı


Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma Birimi Psikoloğu Miray Şahin, LYS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenci ve velilere çeşitli önerilerde bulundu.

Yeni dönem

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi Aile Danışma Birimi Psikoloğu Miray Şahin LYS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenci ve velilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Miray Şahin, “Öğrenciler için yeni bir dönemin başladığını ve kararsız gençler için mutlaka tercih alanında uzman olan danışman öğretmenlerinden yardım almaları gerektiğini ifade etti.

Stratejik kararlar

Şahin açıklamalarına şunları da ekledi: “Uzman öğretmenlerin danışmanlığıyla tercih yapmak düşük puan alınmış olsa bile stratejik kararlar verebilmenizi sağlayabilir. Önemli olanın hayatımızı daha kaliteli ve bilinçli yaşamak adına adımlar atmak olduğunu unutmayıp sınavların bitmesiyle her şeyin bitmiş olduğu anlamı çıkarılmamalıdır” ifadelerini kullandı.

Yeniden

Aile Danışma Birimi Psikoloğu Miray Şahin, “Öncelikle çocuklarımızın almış oldukları puanlar doğrultusunda bir üniversiteye yerleşmiş olmak için yapacakları sıradan tercihler sonrasında pişmanlık duymalarına sebep olabilir. Çocuklarımız bir sonra ki sene tekrar hazırlanmaya karar verebilir. Ne yazık ki bu durum okul puanlarının düşmesine neden olacaktır. Bu yüzden de iyi düşünüp karar vermeleri gerekmektedir” dedi.

Mutlu meslek

Şahin, “Çocuklarımızın meslekler ve tercih rehberini detaylı inceleyip hangi meslek alanında kendilerini daha iyi hissedeceklerini ve başarılı olacaklarını düşünüyorlarsa o meslek alanına yönelmelerini öneriyoruz. Çocuklarımızın almış oldukları puan, onları mutlu edecek bir meslek alanında tercih yapmaları için yeterli değil ise bir yıl daha şanslarını denemelerini tavsiye ediyoruz” diye belirtti. 

13 Temmuz 2017 , Perşembe Bu haber toplam 827 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU