Günün Tarihi:2 Temmuz 2022

Hendek ve Geyve’de coşku


Sakarya Üniversitesi Hendek ve Geyve Meslek yüksekokullarında 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet törenleri gerçekleştirildi.

Hendek MYO

Hendek Meslek Yüksekokulu 2016-2017 Öğretim yılı Mezuniyet Töreni, 3 Temmuz Pazartesi günü Hendek MYO bahçesinde yapıldı. 370 öğrencinin mezuniyet sevinci yaşadığı törene Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Halil İbrahim Sağlam, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin, daire amirleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

2 bin 952 öğrenci

Hendek MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Beytullah Eren, törende yaptığı konuşmada 2016-2017 öğretim yılında 2 bin 952 öğrenci, 35 öğretim elemanı ve 8 idari personelle gerçekleştirilen eğitim-öğretim faaliyetleri ile sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler için ilgili süreçlerde özverili bir şekilde çalışan tüm personeline teşekkür etti.

 

Tebrik etti

Mezun öğrencilere de hitap eden Yrd. Doç. Dr. Eren, eğitim sürecini başarı ile tamamlayıp mezun olmayı hak eden öğrencileri başarılarından dolayı tüm akademik ve idari personeli adına tebrik etti.

 

84 onur belgesi

Törende 2016-2017 Öğretim Yılında bölümlerinde 84 onur belgesi ve 9 yüksek onur belgesi almaya hak kazanan öğrencilere belgeleri verildi. Daha sonra bölümlerinde 1. olan öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

 

Kep atımı

3.57 not ortalaması ile Yüksekokul birincisi olan Elektrik ve Enerji Bölümü mezunu Yüksek Aral’a hediyelerini takdim eden Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ve MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Beytullah Eren, öğrenciyi tebrik ederek başarılarının devamını dilediler. Tören toplu kep atımından sonra sona erdi.

 

Geyve MYO’da

Geyve MYO 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı Mezuniyet Töreni,  Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlendi.  Geyve MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Nermin Akyel, törenin açılış konuşmasında, “Bugüne kadar üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özenle, zorluklarla büyüttüğünüz evlatlarınız mezun oluyorlar. Onların hayata karşı hazır olmaları için mesleki ve teknik bilginin yanı sıra eğitimleri için de elimizden gelen çabayı sarf ettik” dedi.  

 

Gurur duydum

Akyel, “Sakarya Üniversitesi ulusal ve uluslararası alanda aldığı ödüllerle, akreditasyon ve kalite konusunda gösterdiği performansıyla uluslararası alanda başarısı tescillenmiş Türkiye’nin ilk ve tek üniversitesidir. Böyle bir üniversitenin mensubu olmaktan ve öğrencilerimiz böyle bir ortamda yetiştirmekten gurur duyuyorum. Öğrencilerimizin hayatlarını değerlerine sahip çıkan, uygar insanlar olarak sürdürmelerini arzuluyorum. Mezunlarımızı kutluyor ve onları sevgiyle uğurluyorum” dedi.

 

Plaket ve ödüller

Tören, programlarında dereceye giren öğrencilere plaketleri ve ödülleri takdim edilmesi ile devam etti. Geyve MYO birincisi 3,93 not ortalamasıyla Mimari Restorasyon programından Sena Emiroğlu oldu. Emiroğlu, plaketini Yüksekokul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Akyel ve Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan’dan aldı. Okul birincisi Emiroğlu törende mezunlar adına bir konuşma yaparken, tören öğrencilerin mezuniyet yeminini okumaları ve keplerini havaya atmaları ile sona erdi. 

13 Temmuz 2017 , Perşembe Bu haber toplam 1355 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU