Günün Tarihi:21 Eylül 2021

Şehitler için ağaç diktiler


15 Temmuz Şehitlerine Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Karasu’da çeşitli anma programları düzenlendi. Programda şehitlikte Kuran-ı Kerim okundu ve dualar yapıldı. Şehitlik ziyaretinin ardından Karasu Kızılcık tepede bulunan orm

Ziyaret

Karasu Belediyesi ve Kaymakamlık tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla, Karasu Yalı Mahallesinde bulunan mezarlıktaki Şehitlik ziyaret edildi. Yüzlerce çocuğun ellerinde Türk bayraklarıyla Şehitliğe gelirken sloganlar attılar. İlçe Protokolüne eşlik eden çocuklar “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” diyerek şehitliğe gittiler. Anma programında Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Ersöz, Karasu Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Ahmet Tevfik Altunel, Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu ve yüzlerce çocuk katıldı.

Fitneyi durdurduk

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “15 Temmuz yıldönümünde bizde belediye ve kaymakamlık olarak bir anma programı düzenleyerek şehitlerimizin mezarlarını ziyaret edip dualar ettik. Bu millet, bu ülke artık 15 Temmuzları yaşamasın diye elimizden gelen her çabayı gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz. Çünkü bu alçak saldırı darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi. 15 Temmuz, İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı ise Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Ama Allah’a şükür milletimizin cesareti ve feraseti ile bu belayı, bu fitneyi durdurduk ” dedi.

Bayrağımıza sahip çıktık

Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam; “O gün herkesin bildiği gibi milletin parasıyla milleti korumak için aldığı ve silahı teslim ettiği, asker kıyafetli bir avuç hain terörist maalesef milletimize ve devletimize kast etmek istedi. Ama Türk milleti yüceliğini bir defa daha gösterdi ve devletine, milletine, bayrağına sahip çıktı, 15 Temmuz şehitlerimizi bir defa daha anıyoruz ve yüzlerce gazimize de Allahtan şifalar diliyorum” dedi.

16 Temmuz 2017 , Pazar Bu haber toplam 826 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU