Günün Tarihi:26 Kasım 2020

Başsavcı uğurlandı


Vali İrfan Balkanlıoğlu, HSYK kararnamesiyle Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığına görevine atanan Başsavcı Mehmet Özel için düzenlenen veda yemeğine katıldı.

Yemeğe katılım

Yemeğe Vali Balkanlıoğlu ve eşi Sema Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Silivri’den İlimize atanan yeni Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun,  Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Sertaç Kesler,  Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Haydar Memiş,  Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas, Baro Başkanı Av. Zafer Kazan,  Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri,  adliye çalışanları ve davetliler katıldı. Burada çok güzel günler geçirdiğini ve Sakarya’yı özleyeceğini belirten Başsavcı Özel, böylesine güzel bir veda yemeği düzenledikleri için herkese teşekkür etti. Veda yemeğinin sonunda Yargı mensuplarınca Başsavcı Özel’e plaket takdim edilirken, Başsavcı Özel de tüm çalışma arkadaşlarına başarılar diledi.

Hayırlı olsun

Kendisinin de bir Hukukçu olduğunu, Hakimlik stajını yaptığını ve dolayısıyla meslektaş olduklarını belirten Vali Balkanlıoğlu, “İki tane Başsavcımız var burada. Birisini uğurluyoruz, yeni gelen başsavcımıza da hoş geldiniz diyoruz. Memurlar için tayin olayı bir yaşam biçimidir. İyi ve kötü tarafları vardır. Önemli olan bulunduğumuz ve ayrıldığımız yerde hoş bir seda bırakmak. Adalet mekanizması devletin kuruluş amaçlarının başında geliyor. Ama adaletsiz tolumun yaşayamayacağına ilişkin Hz. Ömer’in ‘Adalet mülkün temelidir’ sözü çok önemlidir. Çünkü adalet tuz hükmündedir. Tuz kokarsa, her şey kokar. Değerli başsavcımızı çok kısa süre içerisinde burada tanıdık ve iyi kaynaştık. Ama gidişine de üzüldük. Kendisine, eşine, çocuklarına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Yeni görev yerlerimizin, uğurlamakta olduğumuz değerli başsavcımıza, yeni başsavcımız ve bize de hayırlı, uğurlu olmasını temenni eder, güzel hizmetlere vesile olmamızı Yüce Allah’tan dilerim” dedi.

 

16 Temmuz 2017 , Pazar Bu haber toplam 830 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU