Günün Tarihi:5 Ağustos 2020

15 Temmuz SAÜ’de anıldı


Sakarya Üniversitesi’nde, FETÖ’nün hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla “15 Temmuz’u Anma Programı” düzenlendi.

Anmaya katılım

Hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla düzenlenen “15 Temmuz’u Anma Programı” SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas başta olmak üzere Rektör Yardımcıları, akademik ve idari personellerin katılımı ile düzenlenen anma programında Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Prof. Dr. Tayfur Amman ve Yrd. Doç. Dr. Hülya Terzioğlu birer konuşma yaptı.

 

Şehitlerimize minnettarız

Anma programının açılış konuşmasında, ülkenin bu çalkantılı dönemi atlatmasındaki en büyük payın, canını feda eden şehitler olduğunu belirten Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, "15 Temmuz’da FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sonrası ülkemizde oluşan çalkantılı dönemi çok şükür atlattık. Bugün burada bu anma etkinliğini yapabiliyorsak, burada bir araya gelebildiysek hayatını kaybeden aziz şehitlerimizin sayesindedir" ifadelerini kullandı.

 

25 isim uzaklaştırıldı

Sakarya Üniversitesi'nde FETÖ'ye ilişkin yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Rektör Elmas, "2011-2014 yılları arasında aldığımız 550 akademisyenden 25'i uzaklaştırıldı. Bununda 19'u bize ÖYP'den gelen araştırma görevlilerinden oluşuyor. 17-25 Aralık sonrasında aldığımız 325 akademisyen arasından uzaklaştırılan yok. Vatanı için hayatını kaybeden tüm şehitlerimize, 15 Temmuz hain darbe girişimde şehit olan aziz vatandaşlarımıza ve hain saldırıda şehit olan Muhammet Fatih Safitürk’e Allah’tan rahmet diliyorum" dedi.  Programda, Yrd. Doç. Dr. Hülya Terzioğlu tarafından “FETÖ Hareketi Sahih İtikadın Neresinde” isimli bir sunum yaptı.  Anma programında son olarak Prof. Dr. Tayfur Amman “İbadetten İhanete: Din ile Aldatmanın Bir Örneği Olarak FETÖ” konusunda bir konuşma gerçekleştirdi.

 

16 Temmuz 2017 , Pazar Bu haber toplam 780 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU