Günün Tarihi:7 Nisan 2020

Bu millet vatanını bırakmaz


15 Temmuz gecesi Fethullahçı terör örgütü (FETÖ) mensuplarınca gerçekleştirilmek istenen hain darbe teşebbüsünün yıl dönümünde Hendek Cumhuriyet Meydanı'nda ‘Demokrasi Nöbeti’ final programı binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Katılım

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan program Kuran’ı Kerim tilaveti ile devam etti. Demokrasi nöbetine Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Cumhuriyet Başsavcısı, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Deniz Kün, AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, STK temsilciler, daire müdürleri ve binlerce Hendekli katıldı.

Onurlu duruş

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, 15 Temmuz’da meydanları boş bırakmayarak milli iradeye sahip çıkan Hendeklilere teşekkür ederek, “Milletimiz üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde şehit edilen insanlara rağmen meydanı darbecilere bırakmamış, ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkarak darbe teşebbüsünü bertaraf etmiştir. Bilinmelidir ki; Bu milletin her bir evladı söz konusu olan vatan, devlet, bayrak ve ezan olduğu zaman diğer bütün şehitler gibi bu onurlu duruşun yenilmez ve geri durmaz temsilcileridir” dedi.

Ders

15 Temmuz’un bir daha yaşanmamasını dileyen MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, “Bu millet ne zaman ki adaletten Kuran’ı Kerim’den sünnetten ayrıldı, ne zaman yolumuzdan şaştık Allah bize bir ders verdi. 15 Temmuz siyasi olarak da insani olarak da bizi bir araya getirdi. Hepimiz bu şerden inşallah hayırlar çıkaracağız. Mevlam bir daha bizlere ayrılmamayı hep bir arada kalmayı nasip etsin. Toplumun bütün fertleri siyasi görüşü inançları dili dini inançları ne olursa olsun bir arada bir ve beraber kalmayı nasip etsin. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. İyi akşamlar diliyorum” diye konuştu.

Üniformalı hainler

AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, “Daha dün gibi bir sene önce bugündü hiç aklımıza gelmeyen bir anda bu çağda bu yüzyılda darbe mi olurmuş dediğimiz bir anda maalesef aslan postuna bürünmüş çakallar o kutsal üniformayı giymiş hainler bizim geleceğimize istikbalimize kast ettiler. Ancak hesaplayamadıkları bir şey vardı. Bu milletin feraseti cesareti ve tarihten almış olduğu güç ve kuvvetle karşı karşıya kalarak günlerini gördüler. Allah’ın izni ile bir lider daha kaybetmeyeceğimizi öğrenmiş oldular. Hepimiz Türk Cumhuriyet tarihini biliyoruz.  

Dev ekran

Programda Hendek Müftülüğü tarafından okunan hatmi şeriflerin duası yapılmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantısı Hendek Meydanı’nda bulunan dev ekrandan verildi. Ortaokul öğrencileri tarafından 15Temmuz anısına yazılan şiirler okunması ile devam eden etkinlikte, 15 Temmuz kalkışmasında canlarını feda eden 249 şehidimizin adlarının okunmasına karşılık Cumhuriyet alanını dolduran vatandaşların BURDA sesleri semayı inletti. Cumhuriyet Meydanında sabaha kadar süren demokrasi nöbetinde Akyazı Belediyesi Mehteran Bölüğünün verdiği konser ilgiyle izlendi. Demokrasi nöbetinde Hendek Belediyesi sabaha kadar çeşitli ikramlarda bulundu.

17 Temmuz 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 730 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU