Günün Tarihi:13 Temmuz 2020

OSB’ye yeni yol


Sakarya Köprüsü’nün yanından Karasu Adapazarı bölünmüş oto yola çıkan tali yolun kapatılması ile ilçe halkının şikâyetçi olduğunu ifade eden Ferizli İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, “Sorunun çözülmesi ile ilgili firma sahipleri ile görüştük. Yeni bir

Çözüm

Ferizli İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, “İlçemizde vatandaşlarımızdan en fazla şikayet aldığımız konular arasında, Sakarya Köprüsü’nün yanından  Karasu Adapazarı bölünmüş oto yola çıkan tali yolun kapatılması ile mahalle ve başka ilçelerde yapılan çalışmalara malzeme götüren araçların asfaltı bozması. Aynı zamanda tozdan dolayı tarla ve bahçelerin zarar görmesi. Bizde bu sorunu çözmek adına taş, kum ve santral sahipleri ile görüştük kalıcı çözüme ulaşmak için bazı kararlar aldık” diye konuştu.

‘Takipçisi olacağız’

Kurumların yetkilileri ile birlikte yaptıkları görüşmeler sonucunda ilk önce Sakarya Köprüsü yanındaki tali yoldan çıkan ağır tonajlı kamyonların oto yola çıkmamaları için yolun kapatılmasını halinde OSB’nin arkasından Orman Bakanlığı’ndan yeni bir yolun yapılması için gerekli izinleri kiralama usulü ile alınarak yol yapım çalışmalarına başladıklarını ifade eden Erdoğan, “Bu yolun işletmeciler tarafından yapılmasına karar verildi. Bizler ilçe kaymakamlığı olarak yolun hızlı bir şekilde bitmesi için takipçi olacağız. Tabi bu arada üretim yapan işletmecilerimizde düşünmek zorundayız, onların isteklerini kanunlar çerçevesinde yerine getirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Kontrol

Erdoğan, “Yeni yolun bitimi ile birlikte ağır tonajlı kamyonlar direk olarak Kavak Düzü Mevkiinde bulunan trafik ışıkları kavşağından oto yola giriş çıkışları sağlanacak. Bu vesile ile OSB’nin de yollarının bozulmamasını sağlamış olacağız. Özellikle de Gölkent, Konuklu, Sarıahmetler gurup yollarından gecen ağır tonajlı kamyonları ise devamlı Jandarma Komutanlığı trafik birimleri, merkezde ise Trafik Polis ekiplerimiz tarafından devamlı kontrol altında tutup yasalara uymayanlarda gerekli cezalar verilecek” dedi. 

17 Temmuz 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 685 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU