Günün Tarihi:23 Haziran 2021

‘İhanet ve Diriliş’ anıldı


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinleri kapsamında Serdivan Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi’nde ‘İhanet ve Diriliş’ adlı program ile şehitler anıldı.

Rahmetle anıyoruz

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program protokol ile devam etti. İlk olarak konuşan Serdivan Anadolu Lisesi Okul Müdürü Cengiz Kıyak, “15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Mukaddes yürüyüş

İstanbul da gazi olan Sakaryalı öğretmen İlyas Derin ise, “15 Temmuz şahadete yürümenin, devletinin işgal edilmesine, ülkesinin bölünmesine müsaade etmeyen nezih Türk milletinin adıdır. 15 Temmuz eve dönmeyi düşünenlerin değil, vatanı uğruna bir an önce devlete kavuşmak isteyen vatandaşlarımızın kahramanlığını başlattığı mukaddes yürüyüşün adıdır” şeklinde konuştu.

Milletin direnişi

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ise “Sadece ülkemize değil tüm mazlum milletlere karşı girişilen bu hain saldırı Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bu hainlere karşı mücadele eden tüm güvenlik güçlerimizin ve aziz milletimizin direnişi ile püskürtülmüş oldu. O gece hainlerin karşısında dim dik duran, tankların önüne korkusuzca yatan, kamyonları kadın, çoluk çocuk doldurup hainlere karşı direnenler, hain elebaşlarını alnının tam ortasından vuranlar, bu millerin bağrından çıkan vatanperver kahraman evlatlarıdır” dedi.

Olçok arkadaşımdı

Programda son olarak konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu 15 Temmuz Şehidi Erol Olçok ile okul arkadaşı olduklarını belirterek “Okulun Erol Olçok okulu olması ve bununda FETÖ yapılanmasının bir okulu olup Milli Eğitime dönüştürülmesi ve 15 Temmuz etkinliğinin bu okulda yapılması son derece manidar, anlamlı ve yerinde olmuş. Bu bakımdan Milli Eğitim müdürümüze teşekkür ediyorum. Erol Olçok benim parasız yatılı okulundan arkadaşımdı, birkaç sınıf altımızdaydı, sürekli beraberdik. Allah çocuğuna ve kendisine gani gani rahmet eylesin, peygamberimize komşu olsunlar inşallah” ifadelerini kullandı.

Milleti kandırdılar

Vali Balkanlıoğlu, “Bu okul FETÖ’cüler tarafından yapıldı derken onların cebinden yapılmadı, sonuçta milletten topladıkları paralar ile yapıldı. Milleti kandırarak aldıkları paralar ile yapıldı, gene millete döndü. Geçmişte milletimizin paralarını almak sureti ile kandırdılar, hayır hasenat yapıyoruz, gençlik yetiştiriyoruz diye milletten bu paraları kurban diye aldılar” dedi.

İhanetin tuzağı

Balkanlıoğlu, “İşin en acısı, en kötüsüde milletin 40 yılını, gençliğini çaldılar. Köylerden, kentlerden fakir, fukara gençleri aldılar, okutacağız, değerlerimizi arttıracağız, namuslu, ahlaklı, edepli bir gençlik yetiştireceğiz diye birçok genciailelerinden kopardılar. Onların beyinlerini yıkadılar ve milletimizin bir ferdinin bile zayi olmaması gerekirken binlerce gencimizi ihanetin tuzağında beyinlerini yıkadılar” şeklinde konuştu.

Maskesi düştü

Balkanlıoğlu, “Sonuçta bunların maskesi düştü, artık tamamen ortaya çıktılar. Böylece artık milletimizin çocuklarını, paralarını çalamayacaklar. Kurban diye parayı alıp çoğu zaman kesmedikleri bile söyleniyor, günahları boynuna. Paraları başka yerlere harcadıkları hatta yabancı örgütlerle birçok işlemlere giriştikleri söyleniyor. Her musibette bizim bilmediğimiz birçok hayır vardır. Bazen böyle başımıza gelen büyük bir musibet gibi gördüğümüz birçok olaya daha sonra bakıyoruz ki Allah iyiki bizi bu musibet konusunda bizi uyarmış, uyandırmış, daha büyüğünden korumuş diyoruz” dedi.

Darbelerin sonu geldi

İrfan Balkanlıoğlu, “Bakın işte milletimiz birlik, beraberliğine ve demokrasine sahip çıkıyor. Artık bundan sonra üçüncü dünya ülkelerine mahsus olan seçilmiş insanların darbe ile devrildiği ve eşkıyaların başa geçtiği yönetim ve rejimden kurtulmuş olduk. Dördüncü ne beşinci sınıf ülke olmaktan birinci sınıf ülke olma durumuna çıktık. Bundan sonra hiçbir kimse, hiçbir hain ben devlet için gerekliyim, benim dediğim olacak diye elinde silahla başa geçemeyecek. Millet iman dolu göğsünü siper ediyor, darbelerin sonu geldi” dedi. Vali Balkanlıoğlu’nun konuşmasının ardından öğrenciler 15 Temmuz ile ilgili tiyatral gösteri gerçekleştirdiler.

Canlandırma yapıldı

Öğrencilerin sahne aldığı canlandırmada 15 Temmuz hain darbe kalkışması esnasında ve sonrasında yaşananlar anlatıldı. Ayrıca, Sakarya Valiliği’nin işgale uğraması ve halkın müdahalesini anlatan canlandırma izleyenleri duygulandırdı. Program sonunda protokol ve öğrenciler ellerinde bayraklar sahneye çıkarak 15 Temmuz üzerine yazılan marşları okudular. 

18 Temmuz 2017 , Salı Bu haber toplam 914 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU