Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Cevat Ayhan’da gurur


LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) sonuçları ÖSYM tarafından açıklanması sonrasında üniversite adayları elde ettikleri puan ve başarı sıralarına göre 18-26 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini yapacaklar ve yerleştirme sonuçlarını bekleyecekler.

Rekor başarı

Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesinden 60 öğrencinin, yerleştirmeye esas başarı sırası ilk on binde oldu.Okul Müdürü Yunus Birincioğlu, Mart ayında yapılan YGS’ de 50 öğrencinin on binde yer aldığını, LYS’ de 60 öğrencinin ilk on bine girdiğini açıkladı.

 

Tıp ve mühendislik

Son senelerde öğrencilerinin tercihlerinin tıptan mühendisliğe yöneldiğini, derece yapan öğrencilerin çoğunun mühendislik tercih edeceğini belirten Birincioğlu, bu konuda pek çok öğrencinin aileleriyle anlaşmazlık yaşadığını söyledi.

 

İlk iki binde

Fen Lisesinde; İlk binde 8 öğrenci, ilk iki binde 19 öğrenci, ilk beş binde 37 öğrenci, ilk on binde 60 öğrenci yer aldı. Böylesi önemli bir başarı elde öğrencilerini, ailelerini ve öğretmenlerini tebrik eden Müdür Birincioğlu, velilere tercih döneminde çocuklarıyla birlikte okula gelmelerini ve okulda kurulan tercih komisyonu ile görüşmelerini tavsiye etti.

19 Temmuz 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 853 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU