Günün Tarihi:24 Haziran 2021

Bir ‘bakan’ı yine bize çok gördüler!


Başbakan Binali Yıldırım başkanlığındaki 65. Hükümet'te yapılan değişikle kabineye 6 yeni isim girerken, 5 bakanın da görev yeri değişti. Sakarya’dan bir ismin yeni kabinede yer almaması ilimizde büyük hüsran yarattı.

Yüzde 68.1 oy oranıyla referandumda Marmara birincisi olsan ne yazar?

Bir ‘bakan’ı yine bize çok gördüler!

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığındaki 65. Hükümet'te yapılan değişikle kabineye 6 yeni isim girerken, 5 bakanın da görev yeri değişti. Sakarya’dan bir ismin yeni kabinede yer almaması ilimizde büyük hüsran yarattı.

Başbakan açıkladı

65. Hükümet'te yapılan değişiklikleri Başbakan Binali Yıldırım, ‘hayırlı ve uğurlu’ olması dilekleriyle açıkladı. 26 bakanlı kabinede 15 bakan aynı görevlerini sürdürmeye devam edecek. Kabineye 6 yeni isim girerken, 5 bakanın da görev yeri değişti. 5 başbakan yardımcılığından 4'ünde ise isim değişikliği yapıldı.

Bayrak yarışı, kan değişimi

Başbakan Yıldırım, “Bu bir bayrak yarışıdır, bir kan değişimidir ve Bakanlar Kurulunda zaman zaman bir yeni değişikliğe ihtiyaç duyulduğunda bunlar yapılır. Genel olarak demokraside ve siyasette olan bir şeydir" dedi. Ancak, yeni  kabinede de referandumda 68.1’lik evet oyu ile Marmara birincisi olan Sakarya’dan bir ismin yer almaması ise tepkiyle karşılandı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Hakan Çavuşoğlu başbakan yardımcılığı görevine getirilirken, Mehmet Şimşek bu görevini korudu. Kabineye AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül Adalet Bakanı, Jülide Sarıeroğlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Osman Aşkın Bak Gençlik ve Spor Bakanı, Ahmet Eşref Fakıbaba Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı, Ahmet Demircan’da Sağlık Bakanı olarak girdi. Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli Milli Savunma Bakanı, Numan Kurtulmuş’ta Kültür ve Turizm Bakanı oldu.

Komşu terfi etti

Komşu ilimiz Kocaeli’nin Milletvekili Fikri Işık Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ardından Milli Savunma Bakanı olmuştu. Son değişimle birlikte

Işık Başbakan Yardımcılığı görevine getirildi. Diğer komşumuz Düzce’nin Milletvekili olan Faruk Özlü yine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak kaldı

Tek umut yardımcılık

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı olan Hasan Ali Çelik’in yerini koruması beklenirken, belki bir umut olarak yeni bir isim daha yardımcı olabilir.

 

20 Temmuz 2017 , Perşembe Bu haber toplam 114266 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 21 Temmuz 2017 , Cuma

Mert

Herkez tutturmuş bir bakanı bile çok gördüler diye.Yahu sana bakan verilmedi mi?Sayın Ayşenur İslam hanımefendi bakan değilmiydi.Neden ona sahip çıkamadık.neden o değerli bakanamızı birilerinin yemesi yada siyasete küstürülmesi karşısında sessiz kaldık.Siz önce bu durumu bir konuşun.Kimse bunu konuşmuyor.Çuvaldızı önce kendimize batıracağız.Bence bu sakaryada düşünen ve empati kuran insan toplulukları yok gibi birşey. Akıllı olmazssak 2019 da kaçacak.benden söylemesi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU