Günün Tarihi:21 Şubat 2020

Sağlık eğitimi verildi


Sporcu Eğitim Merkezi sağlık için toplandı

Sağlıklı spor: Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından, Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Sporcu Eğitim Merkezi'ndeki (SEM) antrenör ve sporculara 'Sporcu sağlığı eğitimi' verildi. Sakarya Spor Salonundaki Toplantı Salonunda yapılan seminere Sporcu Eğitim Merkezinde yer alan Kürek ve Kano branşındaki 15 sporcu ve 4 antrenör katıldı.  Spor Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü İbrahim Gilan, Spor Hekimi Uzman Dr. Tuğba Kocahan, Uzman Biyolog Eylem Orhan Aksüt, Uzman Diyetisyen Ebru Arslanoğlu ve Hemşire Mefaret Tekin tarafından sporcu sağlığı, sporcu yaralanmaları, ağız ve diş sağlığı, sporcu beslenmesi, ergenlerde fiziksel, bilişsel, psikososyal gelişim, istismar ve sporcu psikolojisi gibi başlıkları altında bilgiler verildi.

Önemli: Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel  ‘Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Daire Başkanlığımız tarafından antrenör ve sporcularımıza yönelik , alanında uzman eğitmenler tarafından verilen Eğitimlerin çok verimli geçtiğini düşünüyorum. Sporcu Eğitim Merkezlerindeki bu tür eksikliklerin giderilmesi yönünde başlatılan çalışmalar nedeniyle Sağlık İşleri Daire Başkanı Sayın Adnan Hasanoğlu’na, ekibine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi. ( Gülşah SİLO)

23 Temmuz 2017 , Pazar Bu haber toplam 697 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU