Günün Tarihi:17 Ocak 2021

Herkes AFAD’a koştu!


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Sakarya Demokrasi Meydanı’nda, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Sakarya İl Müdürlüğü tarafından açılan stantlarda tanıtılan ’O Kahraman Benim’ projesi vatandaşın yoğun ilgisini

Gönüllülük

Vatandaşların afet ve acil durumlara karşı bilinçlendirilmesi amacıyla başlatılan ’O Kahraman Benim’ projesi kapsamında AFAD Sakarya Müdürlüğünce, vatandaşlara gönüllülük hakkında bilgilendirmede bulunuluyor.

Afetlerle ilgili

Projedeki hedeflerinin AFAD’a acil durumlarda yardımcı olabilecek gönüllüler kazandırmak olduğunu söyleyen AFAD Sakarya İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, "Gönüllü vatandaşlarımızdan becerilerine göre destek almak istiyoruz. 15 Temmuz vesilesiyle açtığımız stantlarda depremlerde, sel, heyelan gibi doğal afetlerle ilgili bilgi verdik. Ayrıca AFAD’a yeni gönüllüler de kazandırmaya devam ediyoruz” dedi.

Hazır bulunduk

Kaşkaş, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında Sakarya Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin koordinesinde İlimiz Demokrasi Meydanı’nda programlar dâhilinde anma etkinliklerinin tümünde hazır bulunduk. Personelimizin ve gönüllülerimizin katılımıyla bizlerde Demokrasi Meydanı’nda, ‘O Kahraman Benim’ gönüllülük standımızı kurarak nöbet ve etkinliklerde vatandaşlarımız ile birlikte olduk” dedi.

81 ilde yürütülüyor

Projeye olan ilginin her geçen gün artığına dikkat çeken Müdür Kaşkaş, “O Kahraman Benim Standımıza 7’den 70’e tüm vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi gösterildi. AFAD Başkanlığımızın 81 il genelinde yürüttüğü gönüllük projesi anlatılarak, vatandaşlarımız AFAD gönüllüsü oldu. Çalışmalarımız bu kapsamda devam edecek. Afetleri çok iyi bilen Sakaryalılar gönüllü olarak üzerine düşeni yapıyorlar. Toplumumuz her kesimine, Valiliğimize ve Büyükşehir Belediyemize ve ne kadar teşekkür etsek azdır. AFAD her zaman hazır, her zaman görevde olacak ve vatandaşlarımız ile daha güçlü olacaktır. Gönüllü olmak isteyenleri resmi internet sitemizi ziyaret ederek form doldurabilir yada kurumumuzu ziyaret edebilirler” dedi. 

23 Temmuz 2017 , Pazar Bu haber toplam 854 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU