Günün Tarihi:2 Temmuz 2020

Sığınmacılar için duyarlılık çalıştayı


Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından 29 Temmuz Cumartesi günü Ofis Sanat Merkezi’nde sığınmacı duyarlılığını arttırmak için ‘Önyargıyı Yıkmak’ başlığı altında bir çalıştay düzenlenecek.

Önyargıyı yıkmak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından 29 Temmuz Cumartesi günü ülkelerindeki savaş nedeniyle Türkiye’ye gelen sığınmacılar ile ilgili olarak ‘Önyargıyı Yıkmak’ başlığı altında, Sığınmacı Hakları ve Kamusal Farkındalık Sertifika Programı’nın da yer alacağı bir çalıştay düzenlenecek. Çalıştay hakkında bilgiler paylaşan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, program için kayıtların 29 Temmuz Cumartesi günü sabah saat 09.00’dan itibaren alınmaya başlanacağı bilgisini verdi.

Duyarlılık artacak

Toplum olarak ülkelerinde yaşanan savaş, yıkım ve katliam dolayısıyla kendilerini Türkiye’nin himayesine teslim eden sığınmacılara en güzel şekilde ensar olma gayreti içerinde olunduğunun altını çizen Aktürk, “Yaşanan acı olaylar üzerine vatandaşlarımızın duyarlılığını arttıracak çalışmalar düzenlemeye karar verdik. İnşallah çok anlamlı ve önemli bir çalışma olacak. Tüm hemşerilerimizi çalıştaya katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Oturumlar halinde

‘Önyargıyı Yıkmak’ başlığı altında Sığınmacı Hakları ve Kamusal Farkındalık Sertifika Programı’nın da yer alacağı bir çalıştay düzenleyeceklerini belirten Aktürk, “29 Temmuz Cumartesi günü Ofis Sanat Merkezi’nde düzenlenecek çalıştay, oturumlar halinde gerçekleşecek.

Konu başlıkları

Programlar sabah saat 10.00’da başlayacak. Günün ilk oturumunda ‘Sığınmacılar ve Ekonomi: Yaygın Önyargılara Karşı Doğru Bilgiler” konu başlığı altında Medipol Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Faik Tanrıkulu katılımcılarla birlikte olacak. 11.00’da tartışma programı başlayacak.

Tartışma programı

13.30’da ise ‘Sığınmacılar ve İnsan Haklarının Dili: Doğru Bilgiyi Doğru Dille Aktarabilmek’ başlığı ile ilgili oturumda Medipol Üniversitesi’nden Prof. Dr. Bekir Berat Özipek bilgiler verecek. 14.30’da tekrar tartışma programı olacak. Günün son oturumunda Gazeteci Ersin Çelik saat 15.15’de ‘Sığınmacılar ve Sosyal Medya: Modern İletişim Araçlarını Etkili Kullanabilmek’ konusu ile ilgili konuşacak. Çalıştay 16.15’te başlayacak tartışma programı ile son bulacak” ifadelerini kullandı. 

25 Temmuz 2017 , Salı Bu haber toplam 684 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU