Günün Tarihi:25 Şubat 2021

AFAD’dan Tuzlaya eğitim


Tuzla Belediyesi Sivil Savunma Amirliği Arama Kurtarma personelinden oluşan 15 kişilik Ekibe 'Doğal Afetlerde Arama Kurtarma Eğitimi' verildi.

Eğitim

Afet ve Acil Durum Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü eğitim alanlarında verilen eğitimlerde Ekibe; Eğitim alanında bulunan eğitim parkurlarının tamamlanması, Enkaz alanında fiziki arama, güvenli yol oluşturma ve enkaz alanında farklı arama kurtarma cihaz ve makineleri kullanılarak çalışma teknikleri ve hangi olaylara müdahalede kullanılması gerektiği uygulamalar ile aktarıldı.

Afet

Ekiplere olası bir afet sırasında olay bölgesine intikali, konuşlanması ve müdahale etme teknikleri, düğüm çeşitleri, amaçlarına göre kullanılan düğümler, Yüksek yerlerden iniş tekniği, trafik kazasına müdahale teknikleri ve KBRN farkındalık eğitimleri AFAD Eğitmenlerimizce uygulamalı olarak verildi.

Tatbikat

Eğitimin sonunda tatbikat yapılarak, tatbikatta arama kurtarma ekibine beş gün süre ile verilen teorik ve pratik eğitimlerin olay bölgesinde uygulanmaya konulması, ekip imkân ve kabiliyetlerinin artırılması, mevcut eksikliklerin giderilmesi hususunda yapmış oldukları çalışmalar izlenmiştir. Tuzla Belediyesi Sivil Savunma Amirliği Arama Kurtarma ekibi eğitim sonunda, “AFAD Müdürlüğüne ve Eğitimde emeği geçen tüm AFAD eğitmenlerine teşekkür ederiz’ dedi. AFAD Sakarya olarak bizlerde ekibin gösterdiği gayret ve çabaya teşekkür eder, afetsiz günler dileriz” dediler.  

26 Temmuz 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 749 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU