Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Altyapı olmadan üst yapı olmaz


Karapürçek’te başlatılan alt yapı çalışmalarını Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Ekrem Özgedik, yerinde inceledi. Çalışmalarla ilgili konuşan Muhtar Özgedik, “Alt yapısı olmayan hiçbir şeyin üst yapısı ayakta kalamaz” dedi.

Hummalı çalışma

Bu güne kadar ilçenin birçok caddesinde ve sokağında devam eden içme suyu hatlarını ve kanalizasyon yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam eden SASKİ, Karapürçek Cumhuriyet Mahallesi’nde başlatılan kanalizasyon hattı çalışmaları ile alt yapıyı sağlamlaştırmaya devam ediyor. Altyapı çalışmalarıyla vatandaşların sağlığını ve huzurunu düşündüklerini kaydeden Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ekrem Özgedik, “Alt yapısı olmayan hiçbir şeyin üst yapısı ayakta kalamaz. Bu düşünce ile her şeyde alt yapıyı sağlamlaştırıyor ve kurguluyoruz” dedi.

Sancılı süreç

Özgedik, “Alt yapı çalışmaları ameliyat gibi sancılıdır. Ancak bittikten sonra yaşamı kolaylaştırır, çağdaşlaştırır. Bizler vatandaş ile kurumlarımız arasında aracıyız ilçemizde alt yapı tüm hızı ile devam ediyor. Bizler de yetkililerden bilgi alıp vatandaşlarımıza iletiyoruz ama gördüğüm kadar işler iyi gidiyor. Gerek yüklenici firma gerekse SASKİ bu konuda sağlam ve emin adımlarla ilçemize hizmet getiriyor. İlçemize bu hizmeti getiren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Tocoğlu, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım ve tüm SASKİ yetkililerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Teşekkür

Çalışmalar hakkında açıklama yapan firma yetkilisi Sedat Kurt, “Karapürçek’te alt yapı tüm hızı ile devam ediyor. Kanalizasyon hattı bitmek üzere şimdi ise yağmur suyu döşeme çalışması başlatacağız onu da kısa zamanda bitirmek istiyoruz. Çalışmalar esnasında yanımızda olan fedakâr Karapürçek halkına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

26 Temmuz 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 725 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU