Günün Tarihi:20 Ocak 2021

Sakarya tarihinde ilk


SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “SASKİ olarak şehrimizin hem içmesuyu hem de altyapı anlamında 100 yılını planlıyoruz” dedi.

Tam güven

SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimiz için yüksek teknolojiye sahip Türkiye’nin en iyi arıtma tesislerini inşa ettik. Bu tesislere yenilerini de ekliyoruz. Kullandığımız özel sistemlerle suyun kaynağından vatandaşlarımızın musluklarına kadar her anını izliyoruz. Altyapı anlamında son derece bilimsel çalışıyoruz. SASKİ olarak bugün içmesuyu ile ilgili geliştirdiğimiz ve kullandığımız teknolojilerle içmesuyu konusunda tam güven sağlıyoruz. Bu anlamda ‘Sakarya’da su çeşmeden içilir’ sözümüzün her zaman arkasındayız” diye konuştu.

Gelecek garantide

Keleş, “Türkiye’nin en kaliteli içmesuyunu Sakaryalıların musluklarına ulaştırıyoruz. Bizim incelemelerimiz araştırmalarımız dışında, bağımsız kuruluşların yaptığı incelemelerde bunu gösteriyor. Kurum olarak şehrimizin 16 ilçesinde hayata geçirdiğimiz projelerle şehrimizin altyapı geleceğini garanti altına alıyoruz. Bu anlamda MÜSİAD’ında yanımızda olduğunu bilmek de bizi güçlü kılıyor” diye konuştu. Sakarya için ilkleri hayata geçirdiklerini belirten Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimiz için yeni bir içmesuyu kaynağı oluşturuyoruz. Çevresel risklerden uzak bir alanda Akçay Barajı’nı inşa ediyoruz. Barajımızın gövdesi yükseliyor. Tamamlandığında Sapanca Gölü’müze önemli bir alternatif olacak” dedi.  

Enerji

Baraj sayesinde aynı zamanda enerji de üreteceklerini ifade eden Keleş, “Serdivan ve Erenler ilçelerimizde önemli iki yağmursuyu projesini hayata geçirdik. İki bölgede de kutu kanal inşa ediyoruz. Bu kadar geniş çaplı bir proje Sakarya tarihinde ilk defa yapılıyor. 1999 depreminde bölgenin ciddi oranda zarar gören altyapısını yeniliyoruz. İçmesuyu yenileme çalışması ile de vatandaşlarımıza ulaştırdığımız suyun kalitesini güvence altına alıyoruz. SASKİ olarak şehrimizin hem içmesuyu hem de altyapı anlamında 100 yılını planlıyoruz” şeklinde konuştu. 

26 Temmuz 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 676 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU