Günün Tarihi:22 Eylül 2021

TÜRKAV bağış bekliyor


Türkiye Kamu çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Başkanı Osman Aydın, “24 Temmuz Basın Bayramı” nedeniyle Sakarya Gazeteciler Birliği’ni (SGB) ziyaret etti.

Gazetecilere kutlama

Ziyarette SGB Başkanı Zeki Aydıntepe ile görüşen TÜRKAV Başkanı Osman Aydın, basının kamuoyunu aydınlatmada önemli bir görev üstlendiğini belirterek, tüm birlik üyesi gazetecilerin bayramını kutladı. Vakfın sürdürdüğü hizmet ve faaliyetler hakkında bilgi veren Aydın, “1989 yılında Türk Dünyasının Başbuğ’u Alparslan Türkeş’in talimatıyla kamuda görevli ülkücü memurların bir araya gelerek kurduğu ve 1992 yılında Türkiye Kamu-Sen’i kuran kadrodur. 250 üyesi olan şubemizde faaliyetlerimizi, üye aidatları, hayırseverlerin destekleri ile sürdürüyoruz. Toplam 10 erkek öğrencinin kaldığı 2 adet erkek öğrenci misafirhanesine sahibiz. Her ay 15 öğrenciye öğrenci yardımı, her yıl 4 Nisan’da Alparslan Türkeş için hatim mevlidi, Beşköprü Erkek Öğrenci misafirhanesinde eğitim ve seminerler, Ramazan aylarında gelenesel olarak verdiğimiz iftarlar, Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapılan Mevlana’yı Anma ve Şeb-i Aruz programı, düzenlediğimiz faaliyetler arasında yer alıyor” dedi.

 

Kurban hissesi

Her kurban bayramı öncesi organizasyon yaptıklarını belirten Aydın, “İslami şartlara uygun, hijyen ortamında üyelerimizse, üye yakınlarına, gönül birliği olanlara, 2017 yılında 35 kg’dan az olmamak kaydıyla 1400 TL bedel ile Kurban Organizasyonu yapıyoruz. Hisse sahibi hiç bir şeye karışmıyor, vekaletini kesecek kasaba veriyor, kesilmesini ve pay işlemini izliyor, kilit kapaklı kovada hissesini alıyor. Vakfın organizasyondan faydalandığı iki durum var. Birincisi insanlar huzur içinde kurban ibadetlerini yerine getiriyor. İkincisi; vakfımız deri, kelle, hisse bağışı kabul ediyor” diye konuştu. Aydın ayrıca, vakfın web sayfası www.turkavsakaray.org adresinden iletişim sağlandığını ve vakfın hizmetlerinin devam için fitre, zekat, ve sadaka kabul edildiğini ifade etti.

 

 

 

26 Temmuz 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 983 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU