Günün Tarihi:30 Eylül 2020

‘Türkiye’nin en iyi hali olacak’


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Arifiye Kirazca’da inşa çalışmaları devam eden Toptan Sebze ve Meyve Hali Kompleksi’nde incelemelerde bulundu.

 

Hal esnafı

SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve Ali Oktar, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sakarya Hal Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Çuhadar, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları ile hal esnafı incelemeler sırasında Başkan Toçoğlu’na eşlik etti.

Kolay ulaşım

Sakarya Hal Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Çuhadar, “Türkiye’ye örnek olacak nitelikteki halde çalışmalar devam ediyor. Bölge hali ile esnafımız daha çok kazanç sağlayacak. Yeni hal kompleksimizin kolay ulaşım imkanlarına sahip olması da müşteri potansiyelini arttıracak, dolayısıyla talebin de bu orantıda artacağını ifade edebiliriz. Yeni halin şehrimize ve esnaflarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

140 bin metreküp beton

Mevcut halin bulunduğu konum ve sunduğu imkanlar yönünden hem şehre yakışmadığını, hem de esnaflara rahat ve verimli bir çalışma ortamı sunmadığını söyleyen Başkan Toçoğlu, “Bizlerde esnaflarımızla görüşerek bir mutabakata vardık ve gerekli adımların atılmasının ardından Toptan Sebze ve Meyve Hali Kompleksi’nin inşa çalışmalarına başladık. 96 dönümlük alanda hayata geçirdiğimiz projemizde 140 bin metreküp dolgu yaptık” dedi.

900 ton demir işlendi

Toçoğlu, “10 bin metreküp beton döktük. Şu ana kadar 900 ton demir işledik. Betonarme kolon demirleri hazırlanıyor. Çevre duvarının yüzde 30’luk kısmı tamamlandı. SASKİ ekiplerimiz altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Kısacası kompleksin her alanında çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah halimizi en kısa süre içerisinde tamamlayarak esnaflarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

80 dükkan

Hal binasının sunacağı imkanlar ile esnafların büyük beğenisini kazanacağını belirten Başkan Toçoğlu, “Hal kompleksimizde belli metrekare ölçülerine sahip 80 dükkan, idari bina ve çok çeşitli ihtiyaç alanları yer alacak. Lojistik bakımından belki de Türkiye’nin en iyi konumuna sahip hallerinden birisini inşa ediyoruz. Yollarla ilgili bağlantı çalışmaları yapılacak. Bu noktada hazırlıklarımız sürüyor” dedi.

Batı Karadeniz ve Marmara

Başkan Toçoğlu, “Ana ulaşım akslarının çok yakınında, her açıdan ulaşımı kolay bir yerde bulunan halimizde yeni hal uygulamalarının hepsi yer alacak. Batı Karadeniz’e ve Doğu Marmara’ya önemli ölçüde hitap edecek. Her şey esnafımız için. Halimiz inşa edildiği konum ve yapısal özellikleri itibariyle Sakarya’ya önemli bir artı değer katacaktır. İnşallah bu projemiz ile hem esnafımız, hem Sakarya’mız kazanacak” ifadelerini kullandı. 

26 Temmuz 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 722 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU