Günün Tarihi:21 Ocak 2021

Taşkent’ten o haberlerle ilgili açıklama


15 Temmuz’da valiliğe yapılan ziyarette yaşanan olayla ve basında yer alması ile ilgili açıklama yapan Sakarya CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, “Bir makamda ilk kez böyle bir oldubittiye şahitlik ediliyor. Sakarya ilinin bu görüntülerle gündeme gelmesine müsa

Çarpıcı örnek

Taşkent, “Her ilin valilik makamı, o il için devleti temsil eden makam ve vali de devleti temsil eden kişidir. Bu makamların saygınlığını korumak bu kişilerin asli görevidir. Basında yer alan 15 Temmuz 2017 günü darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle yapılan anmalarda ortaya çıkan görüntüler, bu saygınlığa gölge düşürüldüğünün çok çarpıcı bir örneği olmuştur” diye konuştu.

Ciddiyetsiz davranış

Valilik makamında bazı kişilerin devlet ciddiyetinden uzak diledikleri içerikte kutlama yapmaları ve bu oldu bittiye müdahale edilmemesinin devlet ciddiyeti ve gelenekleriyle örtüşmediğini vurgulayan Taşkent, “Hangi tarihte, ne için olursa olsun bu makamların hoyratça hırpalanması önce valilik makamını, daha sonra da temsil ettiği devletin saygınlığını sorgulatacaktır. Son yıllarda devlet işleyişi ve geleneklerinin kişisel tercihler nedeniyle oldukça yıpratıldığı biliniliyor, görülüyordu” dedi.

‘Kınıyoruz’

Böyle bir durumu ilk kez yaşadıklarını belirten Taşkent, “Böyle bir durumla, bir makamda ilk kez böyle bir oldubittiye şahitlik ediliyor. Sakarya ilinin bu görüntülerle ülke kamuoyunda gündeme gelmesine müsaade eden anlayışı kınıyor ve hepimizi temsil eden valilik makamında bu ve buna benzer, devlet geleneklerine aykırı davranış biçimlerinin bir daha görülmemesini umuyoruz” ifadelerini kullandı. 

27 Temmuz 2017 , Perşembe Bu haber toplam 704 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU