‘Kongreler bizim onurumuzdur’30 Temmuz 2017, Pazar

Ak’tan teşekkür

Ak, “ AK Parti  ailesi açısında ve milletimizin bize güveni açısından bu delege seçimleri önemliydi. Burada bütün üye kardeşlerimize ben teşekkür ediyorum. Büyük bir olgunluk içerisinde bu delege seçimlerini tamamlamamıza katkı sağladılar. Belirlenen kriterler çerçevesinde 400 tane delegemizi seçmiş bulunmaktayız. Partinin bütün kesimlerinde  kurulu geçmişte parti yöneticiliği yapan üye kardeşlerimize, kurucu üyelerimize,  meclis üyelerimize, il yöneticilerimize, ilçe yöneticilerimize ,il ve ilçe gençlik ve  kadın kollarımıza teşekkür ediyorum. Üyeleri ile bir harman oluşturarak partinin bütün kesimlerini kucaklayan bir delege tablosu bu seçimlerde ortaya çıktı.  Bu anlamda teşkilat olarak bu tablodan dolayı ben ayrıca bütün sorumluluk bilinci içinde hareket eden üyelerimize ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 Takvim bekleniyor

Genel merkezin belirleyeceği takvimi beklediklerini ifade eden Ak, “Şimdi bu delege belirlendikten sonra artık genel merkezimizin belirleyeceği bir takvim içerisinde bu takvimde sanırım 19 Ağustos 12 Kasım arasında teşkilat kongrelerimiz olacak.  Ve kongreler bittikten sonra malum 2019 secimi için çalışmalar başlamış olacak.  Bir yandan hem delege tespitlerimiz var. 2019 seçimlerinden kendine has özelliğinden dolayı yani ilk defa cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi devreye girecek bu nedenden dolayı yüzde 50 artı 1 oy artık iktidar olan partiyi belirleyeceği için biz hem delege seçimlerimizi bu seçimlere yönelik belirlemeye özen gösterdik. Bundan sonraki,  süreçte de teşkilat seçimlerimizde de aynı doğrultuda bir teşkilat yapılanması profili ortaya çıkması konusunda bütün AK Parti ailesi olarak ve hemşerilerimizle beraber bu konuda bir çalışma yapmaya gayret göstereceğiz” şeklinde belirtti.

Sorun yok

Delege seçimleri boyunca bir sorunla karşılaşmadıklarını belirten Ak, “Şuana kadar  delege tespitlerimizi yaparken istişareleri ön planda tuttuk. AK Parti istişareye çok önem veren bir parti. Birlik beraberliğe önem veren bir partidir. Kavgalarla gürültülerle değil anlaşarak karşılıklı konuşarak bu işleri çözmeye özen gösteren bir partiyiz. Bizde birde AK Partili olmak ayrıcalıktır. AK Partinin hangi kadrolarında olursak olalım bizim için bütün üyelerimiz için büyük bir onurdur. Dolayısıyla 32bin 500 üyemizin hepsi AK Partide delege olma özelliklerine sahiptir. Seçilen arkadaşlarımızda bu özelliklerinden dolayı seçildiklerine inanıyorum. Seçilen arkadaşları da tebrik ediyor ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Kongreler onurumuzdur

Kongre sürecindeki çalışmalardan söz eden Ak,”  Öncelikle kongrelerimizin AK Parti ailesine yakışan olgunlukta  oluşması için  elimizden gayreti göstereceğiz. Çünkü kongreler bizim için önemli. Kısaca kongreler  vizyonumuz yani onur kaynağımızdır.  Milletimizle üyelerimizle seçmenimizle bir araya geldiğimiz dönemlerdir. Hem AK Partinin 2019 seçimleri olan stratejisini bu vesileyle ilçedeki seçmenlerimize ve teşkilatımıza anlatmak için önemli bir fırsat olarak görüyoruz. 2019’ a hazırlayacak teşkilatında bir vitrini olarak görüyoruz.  O nedenle bu çalışmaları bu bilinç ve düşünceyle çalışıyoruz.  Bu süreçler içerisinde partimizin bütün kesimleriyle birlik ve beraberlik istişare ederek kim aday olacak kim yönetimde yer alacak bunları da bu süreç içerisinde birlikte istişareyle belirliyoruz. Delege seçimleri de  bizim AK Parti Teşkilatı ailelisine yakışır olgunlukta geçti. Yenigün Mahallesi, Mithatpaşa , Maltepe ve Karamanda delege  seçimleri yaptık. Aynı zamanda il teşkilatımızda toplam 83 mahalleye sandık koymak suretiyle üyelerimizin attıkları oylarlar  delegeler belirlendi. Tüzüğümüz  gereği her ilçede 400 delege seçimle geliyor, ayrıca ilçe  teşkilatı yönetim kurulu üyesi 30  kişi doğal delege bide ilçe belediye başkanımız  doğal delege toplam 431 delege var” diye belirtti.

Bu haber toplam 693 defa okundu.