Günün Tarihi:20 Eylül 2021

Hac adayları Gün sayıyor


Hacca gitmek için bekleyen binlerce hac adayının ilk kafilesi yola çıkmak için gün sayıyor. İlk kafile 6 Ağustosta Sabiha Gökçen hava limanından Medine’ye yola çıkacak.

İlk kafile hazır

Sakarya’dan 1418 hacı adayının gideceği ilk kafile uçmak için hazır. Sakarya’dan Hac ibadetini yerine getirmek için yola çıkacak hac adaylarından ilk kafile olan 9 ve 10’cu kafilenin ilk uçuş 6 Ağustos’ta Sabiha Gökçen hava limanından Medine’ye yapılacak. 4 kafilenin olduğu hac yolculu 9- 10’cu kafile ve 20- 21’ci kafileden oluşmaktadır. İlk kafilenin dönüşü 11 Eylül Cidde’den Atatürk Havalimanına doğru gerçekleşecektir.

Bilgilendirme

20 Temmuz’da hacca gidecek olan ilk kafile  hacı adaylarına Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezinde Tanışma ve Bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda hacca gidecek olan hacı adaylarına hac yolculuğunda neler yapmaları gerektiği ve hac ibadetini yerine getirirken nelere dikkat etmeleri gerektiği konularında bilgiler verildi. 20’ci kafile 13 Ağustosta yola çıkacak ve 13 Eylülde dönüş yapacak. 21’ci kafile 19 Ağustosta yola çıkacak ve 17 Eylülde dönüş yapacak.

31 Temmuz 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 727 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU