Günün Tarihi:25 Kasım 2020

‘Bir Tema Bir Tebessüm’


Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları aylık kahvaltılı buluşması MEB-DER ev sahipliğinde gerçekleştirildi. MEB-DER tanıtım videosuyla başlayan programa yaklaşık 40 STK temsilcisi katıldı.

Proje

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali Akıllı, MEB-DER önce ahlak ve maneviyat şiarıyla 4 yıl önce Sakarya merkezli kurduğumuz bir dernektir. Eğitim ve sosyal sorumluluk üzerine çalışmalar yapıyoruz. Daha önce İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen ‘Bi Dünya Kadın’ projemizi Sakarya’da uyguladık. Proje sonunda Sakarya’da kadına bakışın fotoğrafını çektik diyebileceğimiz bir rapor yayınladık. Yaklaşık 6 aydır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ‘Bir Tema Bir Tebessüm’ projesini yürütüyoruz” dedi.

‘Yetmez  mi’

Fonsuz, tamamıyla gönüllü olarak yürüttükleri proje ile Çocuk Evleri Sitelerinde kalan öğrencilere her ay farklı bir konuda eğitim verdiklerini belirten Akıllı, “Bu eğitimlerimizi alanında uzman Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerimiz ile Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünde okuyan öğrenci kardeşlerimiz birlikte yürütüyor. Dernek olarak eğitim ve gündeme dair yazılarımızın yer aldığı "Yetmez mi" adlı kitabımızı yayınladık. Son olarak yine İçişleri Bakanlığı destekli akran zorbalığı üzerine yeni bir projeye başlıyoruz. Ülkemizin milli manevi kalkınması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Milli irade

Açılış konuşmasının ardından gündem üzere konuşmalar gerçekleştirildi. Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşlarının birlikte hareket etme şekli ve yönetimi müzakere edilerek 5 STK temsilcisi yürütme kurulu olarak seçildi. Bundan sonraki süreçte; grubu temsil etme, toplantıları planlama ve genel işleyişi belirleme yetkisinin yürütme kurulu tarafından yapılması kararlaştırıldı. 2017 sonuna kadar görevlendirilen yürütme kurulu, Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Murat Mengen, Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın,  Hak-İş İl Temsilcisi Mesut Gökdemir, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Vadettin Aktaş ve Ribat Eğitim Vakfı Başkanı Gazanfer Üvez’den oluştu. 

31 Temmuz 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 582 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU