Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

Boshoku afet eğitiminde


Toyota Boshoku Arama Kurtarma personelinden oluşan 15 kişilik ekibe, Sakarya Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü’nde 'Doğal Afetlerde Arama Kurtarma Eğitimleri' verildi.

Afet ve Acil Durum Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğümüz eğitim alanlarında verilen eğitimlerde Boshoku ekibine, “Olası bir afet durumunda olay bölgesine intikal, konuşlanma ve müdahale etme teknikleri, düğüm çeşitleri, amaçlarına göre kullanılan düğümler, yüksek yerlerden iniş tekniği, trafik kazasına müdahale teknikleri ve KBRN farkındalık eğitimleri,

eğitim alanında bulunan eğitim parkurlarının tamamlanması, Enkaz alanında fiziki arama, güvenli yol oluşturma ve enkaz alanında farklı arama - kurtarma cihaz ve makineleri kullanılarak çalışma teknikleri ve hangi olaylara müdahalede kullanılması gerektiği” eğitimleri verildi. Eğitimin sonunda tatbikat yapılarak, tatbikatta arama - kurtarma ekibine üç gün süre ile verilen teorik ve pratik eğitimlerin olay bölgesinde uygulanmaya konulması, ekip imkân ve kabiliyetlerinin artırılması ve mevcut eksikliklerin giderilmesi gösterildi.

2 Ağustos 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 833 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU