Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

Roma’da Adapazarı ateşi


Adapazarı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu İtalya’da düzenlenen Uluslararası Halk Oyunları festivaline katıldı.

Başarılı şekilde

28 Temmuz ile 1 Ağustos tarihleri arasında İtalya’nın Roma şehrinde düzenlenen Uluslararası Halk Oyunlarına İlimizi temsilen Adapazarı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu katıldı. İlimiz ve ülkemizi başarılı bir şekilde temsil edilen Halk Oyunları ekibimiz, sergilemiş oldukları performansla göz doldurdu.

 

Temsilcimiz

Halk Oyunları dışında kültürel etkinliklere de katılan temsilcilerimiz, İtalya’nın ve diğer birçok ülkenin kültürel ve turistik değerlerini taşıyan şehirlerini gezerek seyahatlerini başarılı bir şekilde tamamladı.

 

Evrensel değer

Düzenlenen etkinliği değerlendiren Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özkan Gümülcineli, “Adapazarı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu olarak böylesine güzel bir organizasyona katılmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu tip organizasyonlar sadece bir halk oyunu olmasının yanı sıra aynı zamanda evrensel olan birçok değeri de bünyesinde barındırıyor. İnanıyorum ki, toplumların kendi kültürel değerlerini sergiledikleri bu oyunlar, dünya barışı için de önemli bir rol üstlenecektir” diye konuştu.

3 Ağustos 2017 , Perşembe Bu haber toplam 706 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU