Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Yok böyle kurs!


Arifiye Dörtyol Ulucami’nde her yıl olduğu gibi bu yılda Yaz Kur’an-ı Kerim Kursuna düzenli olarak giden çocuklara adeta ödüle boğuldu. Her gün 3 çeşit yemek yiyen çocuklar, spor ve yüzme gibi aktivitelerde yapıyorlar.

Tablet ve bisiklet

Civar esnafları, hayırseverler ve Cami İmam Hatibi Fırat Başer’in girişimleriyle toplanan hediyeler bu yaz Kur’an-ı Kerim Kursu’na sürekli gelerek eğitim alan çocuklara dağıtıldı. İmam Hatip Başer’in katkılarıyla civar esnaf ve hayırseverlerin bağışları sonucunda Kur-an öğrenen çocuklara bisiklet, tablet, kol saati ve çeşitli hediyeler dağıtıldı.

 

İlk etap sona erdi

Ulu Cami’de okullar tatile girdikten hemen sonra başlayan Kur’an-ı Kerim okuma kurslarının birinci etabı sona erdi.  Bu nedenle kurs tamamlama töreni düzenlenirken, Kur-an-ı okumayı öğrenen çocuklar için özel hediyeler hazırlandı. Son derslerinde sureler, ayetler ve uygulamalı olarak namaz kılma sınavına tabi tutulan çocuklar daha sonra hediyelerine kavuştular.

 

Yemek ve spor

Diyanet İşleri Başkanlığı öncülüğünde Sakarya İl Müftülüğü nezaretinde bu yazın teması olarak gerçekleşen Çocuk-Cami bulaşması kapsamında camilerin de çocuk sesinin eksik olmadığına sevindiklerini söyleyen İmam Hatip Başer, “Eğitime gelen çocuklarımızla dopdolu bir sezon geçiriyoruz. Çocuklarımız hem eğleniyor, hem öğreniyor. Kurslarımız boyunca çocuklarımıza her öğlen düzenli olarak üç çeşit sıcak yemek geliyor. Bizde dondurma ikramımızı yapıyoruz” dedi.  

 

Bülbül gibiler

Başer, “Bazen ödül olması amacıyla çocuklarımızla gezintiler düzenliyor, yüzüyor, spor yapıyor ve ders işliyoruz. Şimdi çocuklarımız adeta bülbül gibi şakıyorlar. Velilere de bu duyarlılığı gösterip çocuklarını kurslarımıza gönderdikleri için bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. 

4 Ağustos 2017 , Cuma Bu haber toplam 1234 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU