Günün Tarihi:21 Eylül 2020

Salko yardım bekliyor!


Adapazarı Sakarya Caddesi üzerinde bulunan ve semtin en eski camilerinden olan Salko Cami’nde bir süre önce başlatılan yenilikler tüm hızıyla sürüyor. Çatı tamirine başlanan cami de yönetim kurulu hayırseverlere yardım çağrısı yaptı.

Maddi sıkıntı

Adapazarı Salko Cami ve Kız Kur’an Kursu Koruma Derneği yönetimi tarafından camide başlatılan yenileme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bir süre önce Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun katkısıyla cami de yapılan bahçe, şadırvan ve tuvalet düzenlemesi tamamlandı. Semtin eski camilerinden olan Salko Cami’de şimdide çatı tamiratı çalışmaları başlanıldı. Hummalı bir şekilde süren çalışma da yaşanan maddi sıkıntı nedeniyle yönetim kurulu hayırsever vatandaşlara yardım çağrısında bulundu.

 

Toçoğlu’na teşekkür

Çatının tamamen sökülerek yeniden yapıldığını belirten Dernek Başkanı Murat Armağan, “Semtimizin camisini gelecek kuşaklara aktarmak ve tam bir mahalle kültürünün yaşandığı semtimizde ibadethanemize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Çok değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu, büyüklerimiz, hayırsever işadamları ve cemaatimizin katkılarıyla camimizin bahçesinde bazı düzenlemeler yaptık ve çok şık oldu. Emeğe geçen herkesten Allah razı olsun.  Şimdide çatı tamirimizi yapıp sonbahar gelmeden bitirmek ve göz kamaştıracak olan camimizde ibadetlerimize devam etmek istiyoruz” dedi.

 

Yardım bekliyoruz

Başkan Armağan, “Çatı tamirimiz çok maliyetli olduğu için inşaatında pek mesafe kat edemedik. Hayırseverlerimizden, semtimizin makam mevki sahibi olan değerli kişilerinden, işadamlarımızdan vefa ve yardım bekliyoruz. Rabbimiz her şeyi bilen ve görendir. Camimize yardım bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Hesap numaraları

Camiye yardımda bulunmak isteyenler Ziraat Bankası 740 341 91- 5002  nolu TR 32 0001 0023 6474 0341 9150 02 IBAN hesabına ya da 0533 531 01 16 numaralı telefonu arayabilirler. 

5 Ağustos 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 1128 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU