Günün Tarihi:17 Mayıs 2021

En güzel okuyan kazandı


Ferizli’de devam eden Yaz Kur’an Kursu eğitimleri kapsamında camilerde eğitim gören çocuklar için en güzel Kur’an-ı Kerim okuma yarışması düzenlendi.

Camiler doldu

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2017 yılı yaz eğitim dönemi kapsamında başlatılan ‘Cami-Çocuk’ buluşmaları devam ediyor. İl genelinde olduğu gibi ilçeler dede Kur’an-ı Kerim kursları dolup taşıyor. Çocuklar bir taraftan Kur’an okumayı öğrenirken, bir taraftan dini bilgileri, diğer taraftan ise eğlenceli vakit geçirerek tatili en iyi şekilde değerlendiriyorlar.

Kazananlar

Ferizli’de devam eden kurslar ilçe müftülüğünce bilgi ve okuma yarışması düzenlendi. Öğrenciler en güzel Kur-an-ı Kerim okuma ve dini bilgiler üzerinde birbiriyle kıyasıya yarıştı. Yapılan yarışmalar sonucunda kız öğrencilerden Ferizli Kemalpaşa Mahallesi Cami’de Ayşegül Aydoğdu en güzel Kur’an-ı Kerim okuma birincisi, Sinanoğlu Mahallesi Kösekapı Cami’nden ise Bükre Ak dini bilgiler birincisi oldu. Erkek öğrencilerde dini bilgiler yarışmasında Kemalpaşa Cami öğrencisi Ahmet Durmaz Kur’an-ı Kerim okuma birincisi, Merkez Cami öğrencisi Burkan ….Kazan dini bilgiler yarışması birincisi oldu.

Fazla çalışanlar

Yarışmaları dikkatle izleyen İlçe Müftüsü İsmail Temel, “Bizim için tüm öğrencilerimiz başarılıdır. Sadece düzenlenen yarışmaya katılan öğrencilerimiz biraz daha fazla çalışıp ilerlemişlerdir. Diğer arkadaşlarımızda sezon sonuna kadar çok çalışıp, çok daha başarılı olacaklarına inanıyorum. Tüm eğitmen hocalarımıza ve görevlilerimize özverileri için ayrıca teşekkür ediyorum. Camilerimiz cıvıl cıvıl. Biz sezonluk değil yıl boyunca çocuklarımıza ilgimize azaltmayacağız. Faydalı olmak, bir şeyler öğretmen için çalışmalara devam edeceğiz. Bu yavrularımızın yetişmesinde emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

5 Ağustos 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 790 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU