Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Kuzuluk’a köprü müjdesi


D-140 Karayolu Akyazı’nın Kuzuluk Şose Mahallesi ile Orta Mahalleyi birbirinden ayırması ile iki mahalleye gidiş ve gelişler güçleşmiş, mahalleli bu araya köprü yapılmasını istemişti. Mahallelinin beklediği haber Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü’nden geldi.

Talep

D-140 Karayolu Akyazı’nın Kuzuluk Şose Mahallesi ile Orta Mahalleyi birbirinden ayırması ile iki mahalleye gidiş ve gelişler güçleşmişti. Her iki mahallede ikamet eden sakinler birbirlerine gidip gelebilmeleri için ya fabrika mahallesinden, ya da ihlas kaplıca evlerinde ki ışıklara kadar gidip geriye dönmek zorunda kalınca iki mahalleyi birbirinden ayıran D-140 Karayolu üzerinde araç geçişine müsait bir köprü yapılması talebi ile hem Karayolları 1.Bölge Müdürlüğüne, hem Akyazı Belediye Başkanlığına ve hem de Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığına yazılı olarak müracaat ettiklerini ifade ettiler. Aradan zaman geçmesine rağmen bu taleplerine olumlu ya da olumsuz bir yanıt alamayan Kuzuluk Mahalle sakinlerinin bekledikleri haber Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü’nden geldi.

Sevindiren gelişme

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığının 07.06.2017 tarih ve 694/6847 sayılı yazısına karşılık olarak 1. Bölge Müdürlüğü Bölge Müdür yardımcısı Okan Gerçek imzasıyla Sakarya Büyükşehir belediye Başkanlığına gönderdiği 06.07.2017 tarih ve 4302 sayılı yazısında Sakarya İli, Akyazı İlçesi Kuzuluk Mahallesinde yol yapım çalışmaları tamamlanan 140-01 K.K. numaralı (D-100 İzmit-Ankara) Ormanköy ayrımı. Akyazı Devlet yolunda Km. 16+600 de bulunan tali yol bağlantılarına köprü önerisi projesi yapılmış olup, uygulamaya esas kurum görüşümüzün verilmesi istenmektedir. Söz konusu kesimde Karayolları Proje Standartlarında bir projenin kavşak proje raporu ile birlikte sunulması halinde incelenerek görüş verilecektir şeklinde gelen cevabi yazı Kuzuluk Mahalle sakinlerini sevindirdi.

Görüş

Gazetemiz Akyazı Temsilcisi Salim Özyılmaz’ı ziyaret eden Kuzuluk Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Çakmakçı, “İki mahalleyi birbirinden ayıran yol üzerinde bir köprü yapılması hususunu uzun zamandan beri istiyoruz. Köprü olmadığı için iki mahalle de yaşayanların birbirlerine gidip gelmeli hayli zorlaşmış durumda olması nedeniyle bu konu üzerinde yetkililer nezdinde hayli uğraş verdik. Son olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu köprü yapımına ilişkin Karayolları 1.Bölge Müdürlüğünden görüş istedi” dedi.

Sonuç

Çakmakçı, “1.Bölge Müdürlüğü de görüş verebilmesi için Büyükşehir Belediyemizden bazı talepleri oldu. Büyükşehir Belediyemizin istenen belge ve bilgileri en kısa zamanda 1.Bölge Müdürlüğüne gönderip sonuç aldıktan sonra köprümüzün yapımına başlanacağına gönülden inanıyoruz. Dernek Yönetimi olarak Başkanımız Zeki Toçoğlu’nu bu konuyla ilgili olarak bir kez daha ziyaret edeceğiz ve kendisinden alacağımız müjdeli haberi mahalle sakinleri ve kamuoyuyla paylaşacağız”  ifadelerini kullandı. 

9 Ağustos 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 956 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU