Günün Tarihi:17 Ocak 2022

Muhtarlarla biraya geldi


Vali Balkanlıoğlu SGM’de mahalle muhtarları, STK temsilcileri, siyasiler ve halkla bir araya gelerek, sorunlarını dinleyip bilgiler paylaştı.

Yol-su-elektrik

Toplantıda söz alan mahalle muhtarları yollarının bozukluğundan, elektrik tellerinin şahıslara ait arazilerin içinden geçtiğinden ve yerlerde olduğundan, içme suları isale hatlarının eskimiş olmasından ve boruların asbest olmasından şikayet ettiler. Doğalgaz olmayan mahalle muhtarlarından bazıları da, doğalgazla ısınmak istediklerini söylediler. Aynı toplantıda iki bayanda söz alarak sorunlarını dile getirdi ve sorunlarının halledilmesi için Vali Balkanlıoğlu’ndan destek istedi.

Vali konuştu

Türkiye’nin çok büyük bir ülke olduğunu belirterek başladığı konuşmasında Vali Balkanlıoğlu şunları söyledi; “Ülkemiz terör sorununu halletmek için canla başla çalışıyor. Allah’ın izniyle hem terörün, hem de içimize kadar sızmış olan vatan hainlerinin hakkından geleceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bazı devletler bize dost gibi görünüyor ama, öte taraftan bizim terör örgütü olarak mücadele ettiğimiz bazı örgütlere silah ve lojistik destek veriyor. Bugün o terör örgütlerine verdikleri silahların bir gün kendilerine döneceğinin hesabını hiç yapmıyorlar. Bizim bizden başka dostumuz yok. Bu böyle bilinmelidir. O bakımdan Türkiye büyük bir Devlettir ve dün olduğu gibi bugünde bu sorunların üstesinden gelecek kadar da güçlüdür”.

Hayırseveriz

Vali Balkanlıoğlu, Türkiye’nin ve Türk insanının hayırsever ve yardımsever olduğunun altını çizdi ve ülkemize sığınan herkese kucak açtığını belirterek, “Avrupalılar ‘sığınmacılar aman bize gelmesinler’ diye sınırları kapattılar. Buna karşılık Türkiye tüm sınırlarını insanlık adına sonuna kadar açtı ve bu davranışı ile tüm dünyaya örnek oldu” dedi.

Başka dost yok

‘Bizim, bizden başka dostumuz yok’ diyen Vali Balkanlıoğlu, “Durum budur. Öyleyse biz de şucu bucu deme yerine, birbirimizle kenetlenmeli ve ülkemizi nasıl ileriye götürebilirizi düşünmeli ve bu konuda üzerimize düşen görev ne ise onu yapmalıyız. Çünkü etrafımız tam bir ifadeyle ateş çemberi. Tüm bu sıkıntılar en kısa zamanda bitecek ve Türkiye hak ettiği huzur ve güvene, kalkınmaya ulaşacak” dedi.

Altındere’de yemek

Ordu’dan ilimize gelen Vali İrfan Balkanlıoğlu, Akyazılı muhtar, STK temsilcileri ve yerel yöneticilerle birlikte Altındere’de bulunan Alabalık Tesisleri’nde öğle yemeğini yedikten sonra Akyazı’dan ayrılırken, bu yerinde Ordu’da bulunan yerler gibi güzel bir yer olduğunu ifade etti.

Basın ambargoyu deldi

Vali Balkanlıoğlu’nun Akyazı ziyaretini Akyazı Kaymakamlığı ilçede görev yapan basın mensuplarına WhatsApp’tan göndererek bilgi verdi ve ziyaretin basın tarafından da takip edilmesi istendi. Her ne hikmetse kaymakamlığa giden basın mensuplarına, burada Vali Balkanlığıoğlu ziyaretinin basına kapalı olduğu belirtildi. Bunun üzerine Vali ziyaretini takip etmek için kaymakamlıkta olan basın mensupları, valiyle birlikte toplantının yapıldığı odaya girdi ve kimin tarafından konulduğu anlaşılamayan ambargoyu  da bu şekilde delmiş oldu. 

9 Ağustos 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 917 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU