Günün Tarihi:24 Haziran 2021

Çocuk işçiliğine son!


Kocaali Kaymakamı Alper Balcı, fındık toplamak için ilçelerine gelen ailelerin 16 yaş altındaki çocuklarının Genç Hayat Vakfı işbirliği ile sosyal aktiviteleri de içeren eğitime katılacaklarını açıkladı.

Destek verdik   

Kaymakam Balcı, Genç Hayat Vakfı’nın kaymakamlıklarına gelerek çocuk işçiliğinin  engellenmesi ilgili projelerini anlattıklarını belirterek, “Bizlerde  kaymakamlık olarak projeye destek verdik.  Çocuklarımız çalışmak yerine, iş gücünün sömürülmesi yerine, eğitilmelerinin gerekli olduğunu düşünerek,  kaymakamlık olarak bu projeyi üstlenmeye karar verdik” dedi.

Sağlık taraması

Balcı, ilçelerine gelen fındık toplama işçilerinin çocuklarının sağlık taramaları ile diş taramalarının yapılacağını da belirterek, “Çocuklarımız burada kendilerini yalnız hissetmeyeceklerdir.  Gerekli olan her şeyin yapılması için bizlerde elimizden gelenin fazlasını yapacağız” dedi.

Devletin sıcaklığı

Gümüşoluk ve Kirazlı mahallerindeki okullarda eğitimlerin verildiğini söyleyen Kaymakam Balcı, “Çocuklarımıza devletimizin sıcaklığını  göstermek için ilçe halkımızla, sivil toplum örgütlerimizle birlikte ailelerine ve kendilerine elimizden geleni yapıyoruz. İki okulda hedefimiz yüz çocuğa eğitim vermektir” dedi. Kaymakam balcı, doğuda görev yaptığı için çocuklarla iyi anlaştığını belirtirken proje kapsamında Gönüllü Eğitim Vakfı’ndan gelen 4O gencinde kendilerine destek verdiklerini ifade etti. Mahale Muhtarı Recep Erdoğaün’da eğitimin 29 Ağustos’ta tamamlanacağını söyledi.

10 Ağustos 2017 , Perşembe Bu haber toplam 1057 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU