Günün Tarihi:26 Şubat 2021

Vatandaşların umudu Halk Eğitim


Adapazarı Halk Eğitimi Merkezi tarafından hastanelerin çeşitli birimlerinde çalışmaları için ‘Hasta Kabul İşlemleri Kursu’ eğitimi veriliyor. Birçok işsizin tercih ettiği Hasta Kabul İşlemleri Kursu eğitimi 3 aylık bir süreyi kapsıyor.

Kurslar sürüyor

Adapazarı Halk Eğitim Merkezinde Hasta Kabul İşlemleri Kursları sürüyor. Üç haftadır merkez binada süren eğitime 20 gündüz 20 akşam olmak üzere toplam 40 öğrenci katılıyor. Birçok işsiz vatandaş iş bulma açısından bu bölümün daha avantajlı olacağı düşüncesiyle tercih ediyor. Bir çok kişinin evde oturmak yerine evli bekar hiç fark etmeden büyük bir ilgiyle seçtiği bölüm olan Hasta Kabul İşlemleri Kursları kursiyerlerine iş konusunda kapıları aralamalarına yardımcı oluyor. 3 ay sürecek olan Hasta Kabul İşlemleri Kursu’nda Kasım ayı başında başarılı olan öğrencilere sertifika verilecek. Hasta Kabul İşlemleri Kursu’nda sabah 09.00 ile 12.15 arası, akşam 13.00 ile 16.30 arası ders eğitimi veriliyor.

Verimli

Adapazarı Hasta Kabul İşlemleri Kursu eğitmeni Sena Parlak, “ 3 haftadır eğitim veriyoruz. 40 öğrencimiz bulunmaktadır. Verimli ve iş garantili bir kurs.  Sağlık kurumlarında hasta danışmalığı yapmak amaçlı bir kurs eğitimi veriliyor. Ve her yaştan öğrencimiz var. Çok ilgi gören bir kurs, çünkü birçok işsiz bir ümit olur amacıyla kursumuzu seçiyor. İnşallah aldıkları sertifikalar iş hayatlarında yardımcı olur” dedi. İş bulamadıkları birçok kişinin tercih ettiği kurs olduğunu belirten Sena Parlak, “  lise ve üniversite okuyan mezun olan birçok öğrencimiz var. Çoğu iş bulamıyor o yüzden tercih ediyor” dedi.

Diplomamı güçlendirecek

Hasta Kabul İşlemleri Kursu öğrencilerinden Büşra Kabak, “ Ben aslında Açık Öğretim Halkla İlişkiler okuyorum. Ama diplomama destek olsun diye bu bölümü seçtim. Çünkü hep hastane ortamında çalışmak istemişimdir. Evli olmama rağmen şükür eşimde destek oldu ve en azından hayalime bir adım daha yaklaştım. Sertifikamı alarak nasipse hastanelerde işe de başlayacağım” diye belirtti. Öğrencilerden Rumeysa Akarsu, “ 22 yaşındayım ve Açık Öğretim Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterliği bölümü okuyorum. Diplomamı bu sertifika ile daha da güçlendireceğime inanıyorum. Ayrıyeten iş bulacağıma bu bölüm sayesinde inanıyorum. Kursumuzdan ve eğitmenlerimizden çok memnunuz” diye konuştu.

En azından sertifikam olsun

Öğrencilerden Aysel Güve, “ Ben peyzaj okudum. Ama o işte pek gelecek yok gibi. Daha öncede diş hastanesinde çalışınca geleyim bari burada sertifikasını alayım tekrar başvurayım istedim. Çünkü hastanelerde çalışmayı seviyorum” dedi. Başka bir öğrenci olan Beyzanur Kılıç, “Burada her yaştan arkadaşımız var.  Bende 21 yaşındayım. Sakarya Üniversitesi Halkla ilişkiler okuyorum. En azından bir sertifikam olsun belki ilerde iş hayatımda lazım olur ve yardımını görürüm diye düşündüm. Kurstan eğitmenlerimizden çok memnunuz ve kaliteli eğitim görüyoruz” diye belirtti.

10 Ağustos 2017 , Perşembe Bu haber toplam 771 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU