Günün Tarihi:21 Eylül 2020

Öner’e yeni sandalye


Kaynarca da engelli bir vatandaşın eskiyen akülü sandalyesi Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yenisiyle değiştirildi.

Mutluluk

Kaynarca da engelli bir vatandaşın eskiyen akülü sandalyesinin yetkililer tarafından değiştirildi. Akülü sandalyesi yenilenen engelli vatandaşın mutluluğu ise gözlerinden okundu. Elektrikçi babanın iki oğlundan biri olan 31 yaşındaki Cihan Öner'in akülü sandalyesi eskiyince aile Sakarya Büyükşehir Belediyesinden aracın değiştirilmesi talebinde bulundu.  Yapılan talep üzerine belediye yetkilileri tarafından bu engelli vatandaşın ve ailenin isteği hemen yerine getirildi. Belediye yetkilileri tarafından akülü sandalye istekleri anında yerine getirilince bu duruma en çok Öner ailesinin engelli oğulları Cihan Öner sevindi.

Teşekkür

Cihan Öner her gün 2 kilometre uzaklıktaki iş yerine sandalye ile gidip gelmek zorunda olduğunu ve bu yüzden tekerlekli sandalyesinin eskidiğini belirtti. Yeni tekerlekli sandalyesinden dolayı  heyecanlı ve mutlu olduğunu söyleyerek yetkililere teşekkür etti. Engelli vatandaşın babası Türkan Öner ise, “Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’ na teşekkür ederim,  isteğimizi yerine getirdiği için oğlum çok sevindi” dedi. Cihan Öner'in küçük yaşta geçirdiği ateşli bir hastalık sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olduğu öğrenildi.

11 Ağustos 2017 , Cuma Bu haber toplam 775 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU