Günün Tarihi:28 Şubat 2020

Hacı adayları uğurlanıyor


Şehrin dört bir yanından kutsal topraklara hacı adayları dualarla uğurlanmaya devam ediyor.

Yolculuk sürüyor

Sakarya'nın her bir ilçesinden hac görevini yerine getirmek için kutsal topraklara gidecek hacı kafileleri dualarla yolcu ediliyor. Hacı adaylarına düzenlenen seminerlerle, okunan kasidelerle ve dualarla kutsal topraklara uğurlanmaya devam ediliyor.  Kafilelerin gönderildiği hacı adayları sevinç gözyaşları içerisinde ailelerinden dost ve akrabalarından alınan helalliklerin alınmasının ardından yola çıktılar. Uğurlanmaya devam edilen hacı adayları önceden kuraya yazılsak ta şansınız yoksa uzun yıllar beklemek zorunda kalıyorsunuz. Şükür bizler çıktık ve gidiyoruz diye belirtti.

Dualar edildi

Özel şirketlerin götürdüğü hacı adayları yavaş yavaş hac yolculuğuna başladı. Mutluluk ve hüznün bir arada oldu yolculukta hacı adayları kutsal topraklara gitme heyecanı yaşıyor. Kocaali Gümüşolluk’da hacı uğurlama programı ile dualar eşliğinde hacı adayı Hamzaoğlu Ahmet Hazar’da kutsal topraklara gitmek için yolcu edildi. Akraba ve dostları hayırlısıyla gidip gelmesini ve hac ibadetini rabbimizin kabul etmesi dileklerinde bulundu. Bir başka hacı adayı olan Kıbrıs Gazisi Sadettin Torkul ve kıymetli eşi hac yolculuğuna başladı. Sevdikleri ve dostları tarafından dolayı ziyaret edilen Torkul çifti dualarla uğurlandı.

14 Ağustos 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 573 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU