Günün Tarihi:22 Ekim 2021

‘Önümüzdeki hedef 2023’


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti’nin geride bıraktığı 16 yılı ve yeni dönem siyasetine ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Güçlendirmek için

AK Parti olarak millete hizmet anlayışıyla 16 yıldır başarılı çalışmalara imza attıklarının altını çizen Başkan Toçoğlu, yeni dönemde de aynı anlayış ve kararlılıkla yollarına devam edeceklerini dile getirerek, “AK Parti olarak yola çıkarken kendimize bir ilke edinmiştik; siyasetin tek limanı ahlaktır. Süreç içerisinde bu anlayıştan asla uzaklaşmadık. Milletimizden aldığımız güçle yine milletin iradesini güçlendirmek için çalıştık. Emanete sahip çıktık ve çıkmaya devam edeceğiz. Şehirlerimizi bu bakış açısıyla imar ettik” dedi.

Yolda ilerlemek

Başkan Toçoğlu, “Projelerimizi bu anlayışla hayata geçirdik. Türkiye’de yaşanan büyük değişim ancak böylesi bir aşkla ve dava şuuruyla gerçekleşebilirdi. Biz 40 yıldan bu yana şuna inanıyoruz; biz hedefe ulaşamayabiliriz. Yaptıklarımız neticesinde arzu edilen hedefleri göremeyebiliriz. Ancak bizim meselemiz hedefe varmak değil, o yolda ilerlemektir. Biz yolda olmakla mükellefiz. İşte bu nedenle yolda olmanın sorumluluğuyla hareket ediyoruz.” dedi.

Hakkın rızası

Toçoğlu, “Şimdi önümüzde büyük bir hedef var, 2023. Bugüne kadar tarih boyunca isimsiz nice kahramanın omuzlarında yükselen bu davanın nihai hedefi Hakkın rızasını kazanmak ve vatanımızın yeniden tarih sahnesinde güçlü bir ülke olarak yer almasını sağlamaktır. Güçlü Türkiye’yi sorunlarını çözmüş, evrensel standartları yakalamış, kültürüyle, sanatıyla, mimarisiyle örnek şehirler imar etmektir” dedi.

Çağın ruhuna

Toçoğlu, “Bu anlayışla Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi yolumuza güçlenerek devam etmek durumundayız. Bunun için kendimizi yenilemek, çağın ruhuna uygun bir şekilde kurumlarımızı daha da dinamik hale getirmek, tempomuzu arttırmak, mazeret üretmeden yolumuza devam etmek durumundayız” dedi. 

16 Ağustos 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 923 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU