Günün Tarihi:3 Nisan 2020

Rapor bakanda!


Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya gelen SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, yerli otomobil üretimi için gerçekleştirilen son hazırlıkları da içeren ayrıntılı raporu teslim etti.

2. istişare toplantısı

SATSO’nun milli üretimler ve otomotiv şehri Sakarya hedefiyle başlattığı ve yerli otomobilin üretim merkezi olması için son olarak Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında gerçekleştirilen yerli otomobil ikinci istişare toplantısının ardından, Toyota eski CEO’su Orhan Özer koordinasyonunda hazırlanan ayrıntılı raporu  SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Ankara’da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na teslim etti.

Yer belli değil

Başkan Kösemusul,  uzun zamandır bu milli konunun üzerinde olduklarını belirterek, “Sakarya’mız potansiyeli ve değerleri, başta lojistik olmak üzere üretim için gerekli olan tüm avantajlara sahip olmasıyla yerli otomobile her anlamda hazır bir şehirdir. Sn. Bakanımız ve TOBB Başkanımız da ifade ettiler, üretim yeri konusunda herhangi bir karar verilmiş değil. Biz, bu yatırımın Sakarya’mızda olmasını istiyoruz. Yer, üretim, istihdam hatta organizasyon ile ilgili tüm çalışma ve önerilerimizin olduğu ayrıntılı raporu içeren ikinci dosyamızı da teslim ettik” dedi.

‘En hazır iliz’

Kösemusul, “Şehrimiz karar vericileri ile yaptığımız ikinci toplantımızın ardından yeni çalışmalarımızı da içeren dosyamızı da Bakanımız Faruk Özlü ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na teslim ederek, yerli otomobile Sakarya olarak en hazır il olduğumuzu ifade ettik” dedi.

YENİGÜN’ün haberi

Yerli otomotiv sanayi için Sakarya’da yıllardır süren çalışmalara rağmen, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Sakarya adını söylememesi üzerine ‘Dün bu işte terslik var’ diye haber yapmıştık.  

16 Ağustos 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 675 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU