Günün Tarihi:20 Ocak 2021

Rekortmenlere teşekkür!


Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SSMMMO) Başkanı Ertuğrul Kocacık, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından açıklanan vergi rekortmenlerini değerlendirdi.

Mükellefler

Başkan Kocacık yaptığı yazılı açıklamasında, “Sakarya'da 2016 yılının Gelir ve Kurumlar vergisi rekortmenleri açıklandı. Türkiye genelinde olduğu gibi Sakarya'da da rekortmen mükelleflerin çok önemli bir kısmı isminin açıklanmasını istemedi. İlimizin vergi rekortmenleri utangaç çıktı. Sakarya Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından kurumun internet sitesinde yayınlanan 2016 yılı Gelir ve Kurumlar vergisi rekortmenlerinin çok önemli bir kısmı isminin açıklanmasını istemedi. Gelir Vergisi mükelleflerinden 50'si, Kurumlar Vergisi mükelleflerinden 22' si isminin açıklanmasını istemedi” dedi.

 

Tahakkuk eden

Başkan Kocacık açıklamasının devamında, “Sakarya'nın Kurumlar vergisi rekortmeni bu yıl Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. oldu. SEDAŞ 'a tahakkuk eden vergi 15 milyon 527 bin 808,47 TL vergi tahakkuk etti. Sakarya'nın Gelir vergisi rekortmeni Ömer Çetin Nuhoğlu oldu. Nuhoğlu'na tahakkuk eden vergi 2 milyon 536 bin 216,13 TL vergi tahakkuk etti” diye konuştu.

 

İstihdam teşekkürü

Başkan Kocacık, “Gelir ve Kurumlar Vergisi sıralamasında ilk 100' e giren, vergisel yükümlülüklerini tam ve zamanında yerine getirerek, vergi matrahlarını doğru olarak beyan eden ve ödeyen tüm mükelleflere ilimizin kalkınmasında ve istihdamına yapmış oldukları katkılarından dolayı şükranlarımızı sunarız” dedi. 

17 Ağustos 2017 , Perşembe Bu haber toplam 1229 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU